ManCity slavio je u prijateljskoj utakmici na Camp Nou protiv Barcelone 0:1, i tako svima pokazao da se ove sezone ne šali.

Treba reći da je Barcelona počela utakmicu u gotovo trećem svom sastavu po kvaliteti, no niti za goste nisu zaigrale zvijezde poput Adebayora i Robinha.

Manchester City je poveo u 27. minuti pogotkom Martina Petrova, te je to bio jedini pogodak na susretu. No, mnoštvo ih je moglo biti viđeno u nastavku.

Tada su u igru ušli Lionel Messi i Zlatan Ibrahimović, koje je doživio ovacije na svojoj premijeri u dresu katalonskog kluba.

Veliki broj prilika nogometaši Barcelone nisu realizirali u nastavku, a najbolju je imao Messi koji je u trećoj minuti nadoknade pogodio stativu. Prilično se napromašivao i Ibrahimović.

Ono što je, osim pobjede, zadovoljilo menadžera Cityja Marka Hughesa je iskustvo igranja protiv osvajača Lige prvaka.

'Mi smo mlada momčad u razvojnoj fazi, pa nam ovakav susret jako mnogo znači. Želio sam da moji nogometaši uživaju stoga sam mnogima dao priliku za igru. Igranje na Camp Nouu za nas je bilo ogromno iskustvo. Jasno, drago mi je i zbog pobjede.'

Unatoč porazu, zadovoljan je bio i trener Barcelone Josep Guardiola koji je na utakmici koristio 22 igrača, među kojima i najzvučnije pojačanje, Zlatana Ibrahimovića.

'Mnogo smo mijenjali tijekom igre, a priliku su dobili i mladi igrači, te oni koji se vraćaju nakon ozljeda. Sve u svemu, zadovoljan sam izvedbom protiv jake momčadi Cityja.'

'Ibrahimović je dobro trenirao u posljednje vrijeme, međutim, očito mu nedostaje kontinuiteta i vremena. S vremenom će naučiti igrati sa suigračima. Dobro je odigrao, a s vremenom, i uz malo strpljenja, bit će veliki igrač ovoga kluba,' rekao je Guardiola.