Vatrena utakmica

VIDEO Čile prvi polufinalist Cope, izbacili Urugvaj uz dva crvena kartona!

Domaćin Copa Americe izbjegao je odlazak u produžetke u četvrtfinalu turnira.

Čile je pobijedio Urugvaj 1:0 i prvi izborio polufinale Copa Americe, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Mauricio Isla u 81. minuti.

Bila je to utakmica u kojoj su Čileanci silno dominirali, o čemu najbolje svjedoči i omjer posjeda lopte (80:20) te 15 udaraca upućenih prema vratima Urugvajaca, od čega ih je sedam išlo u okvir.

Izabranici Jorgea Sampaolija imali su olakšan posao od 63. minute, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Edinson Cavani.

Odolijevao je Urugvaj s igračem manje dugo, činilo se da će utakmica u produžetke, ali onda je Isla prizemnim udarcem s 15-ak metara zabio za veliko slavlje domaćih.

Sve što su Urugvajci do kraja uspjeli napraviti jest još jedan crveni karton, kojeg je dobio Jorge Fucile u 88. minuti.

U polufinalu će Čile igrati protiv boljeg iz večerašnjeg četvrtfinalnog ogleda Bolivija - Peru.