Zadržali prednost nad Cityjem

VIDEO Chelsea se provukao kod Hulla, Remy spasio Mourinha!

Lider engleskog nogometnog prvenstva Chelsea na gostovanju je pobijedio Hull City 3-2 pa sada ponovo ima šest bodova više i utakmicu manje od drugoplasiranog Manchester Cityja...

Londonski sastav je nakon svega devet minuta vodio 2-0 golovima Edena Hazarda (2) i Diega Coste (9), no Hull je do konca prvog dijela uspio izjednačiti. U 26. minuti je smanjio Ahmed Al-Muhamadi, a dvije minute kasnije nakon velike pogreške Thibaulta Courtoisa izjednačio je Abel Hernandez.

Domaćin se u drugom dijelu uspješno branio sve do 77. minute kada je Loic Remy donio pobjedu momčadi Josea Mourinha. Nikica Jelavić zbog ozljede nije nastupio za Hull City.

Gostujuću pobjedu ostvario je i Everton koji je u Londonu porazio Queens Park Rangers 2-1. Golove za goste zabili su Seamus Coleman (18) i Aaron Lennon (77), dok je strijelac za QPR bio Eduardo Vargas (65). Niko Kranjčar nije nastupio za QPR.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 67 bodova, Manchester City je drugi sa 61 bodom, ali i utakmicom manje. Arsenal je treći sa 60 bodova, Manchester United je četvrti sa 59 bodova, dok je peti Liverpool sa 54 boda.

REZULTATI:

Hull City - Chelsea 2-3 (Al-Muhamadi 26, Hernandez 28 / Hazard 2, Costa 9, Remy 77)

QPR - Everton 1-2 (Vargas 65 / Coleman 18, Lennon 77)

Liverpool - Manchester United 1-2 (Sturridge 69 / Mata 14,59)

U subotu:

West Ham - Sunderland 1-0 (Sakho 88)

Stoke City - Crystal Palace 1-2 (Diouf 14 / Murray 41-11m, Zaha 45+2)

Aston Villa - Swansea City 0-1 (Gomis 87)

Newcastle United - Arsenal 1-2 (Sissoko 48 / Giroud 24,28)

Southampton - Burnley 2-0 (Long 37, Shackell 58-ag)

Tottenham - Leicester City 4-3 (Kane 6,13,64-11m, Schlupp 85-ag / Vardy 38, Morgan 50, Nugent 90)

Manchester City - WBA 3-0 (Bony 27, Fernando 40, David Silva 77)