Ozljeda Jelavića

VIDEO Chelsea na krilima Oscara opet pobjegao Cityju, golčina Carrolla!

U 21. kolu nogometnog prvenstva Engleske Chelsea je u subotu upisao pobjedu, dok je Manchester City remizirao, pa klub iz Londona ponovno ima bodovnu prednost u odnosu na City, ali samo dva boda...

Hull je poražen, a Nikica Jelavić zamijenjen je u 33. minuti zbog ozljede, dok je Dejan Lovren, nakon što je propustio tri utakmice, odigrao jedno poluvrijeme za Liverpool.

Chelsea je na domaćem terenu svladao Newcastle sa 2-0, iako su gosti u prvom poluvremenu propustili nekoliko gol-šansi. Pogotke za domaćine zabili su Oscar (43) i Diego Costa (59).

Chelsea 2-0 Newcastle All Goals and Highlights... by FootballFC

U gostima kod Evertona nogometaši Manchester Cityja poveli su 74. minuti pogotkom Fernandinha, a samo četiri minute kasnije poravnao je Steven Naismith.

Leicester je kod kuće pobijedio Aston Villu sa 1-0, a strijelac je bio Paul Konchesky (45). No, i dalje je posljednji sa 17 bodova, ali razmak između klubova u donjem dijelu tablice vrlo je mali, pa Everton, koji je na 12. mjestu, ima samo pet bodova više od Leicestera. Najbolji strijelac hrvatske lige Andrej Kramarić, koji je ovaj tjedan potpisao za Leicester, još nema pravo nastupa.

U dvobojima klubova koji se bore za opstanak Burnley je svladao Queens Park Rangers sa 2-1, s tim da Niko Kranjčar nije bio u sastavu QPR-a, a Hull City je izgubio od West Bromwich Albiona sa 0-1. Napadač Hulla Nikica Jelavić zamijenjen je u 33. minuti zbog ozljede, a u 25. se mogao upisati u strijelce, ali je njegov udarac glavom u donji lijevi kut obranio vratar Foster.

Liverpool je na gostovanju pobijedio Sunderland sa 1-0, a za 'redse' je drugih 45 minuta odigrao hrvatski reprezentativac Dejan Lovren. Pogodak odluke za treću pobjedu Liverpoola u posljednja četiri kola zabio je Lazar Marković u 8. minuti susreta. Za Liverpool je od 46. minute zaigrao Lovren ušavši u igru umjesto kapetana Stevena Gerrarda. Bio je to Lovrenov prvi nastup nakon što je propustio zadnja tri ligaška ogleda.