Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić postigao je pogodak u pobjedi svog Blackburna 5-2 na domaćem terenu protiv drugoligaša Peterborougha u osmini finala engleskog Carling Cupa...

Kalinić je odigrao cijelu utakmicu, a u strijelce se upisao u 74. minuti iz kaznenog udarca za konačnih 5-2. Bio je to njegov prvi pogodak u natjecateljskim utakmicama u dresu Blackburna.

Strijelci za domaću momčad bili su još Pedersen u 4. minuti, Reid u 45. iz jedanaesterca, Salgado u 57. (također prvijenac u Blackburnu) i McCarthy u 72. minuti, dok su za goste, koje vodi 37-godišnji Darren Ferguson, sin menadžera Manchester Uniteda Alexa Fergusona, pogotke postigli Whelpdale u 17. i Boyd u 50. minuti. Napomenimo da su gosti od 43. minuti igrali s čovjekom manje, budući da je vratar Joe Lewis zbog prekršaja za najstrožu kaznu dobio i crveni karton.

Tottenham je na svom White Hart Laneu svladao Everton s 2-0 bez doprinosa ijednog od trojice hrvatskih reprezentativaca. Luka Modrić zbog ozljede ne konkurira za sastav Harryja Redknappa, Niko Kranjčar nema pravo nastupa jer je ove sezone u Carling Cupu već igrao za Portsmouth, dok je Vedran Ćorluka cijelu utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Strijelci za domaćina bili su Tom Huddlestone u 31. i Robbie Keane u 57. minuti, nakon što neposredno prije toga nije realizirao kazneni udarac.

Branitelj naslova pobjednika Manchester United slavio je u gostima kod Barnsleyja 2-0 golovima Dannyja Welbecka u 6. i Michaela Owena u 59. minuti. Gary Neville dobio je u 63. minuti izravni crveni karton zbog grubog prekršaja, ali niti to nije pomoglo domaćinu.

Portsmouth je vrlo lošu sezonu uljepšao deklasiravši kao domaćin Stoke City s 4-0, dok je Aston Villa slavila u gostima kod Sunderlanda boljim izvođenjem penala s 3-1, nakon što u 90 minuta igre, te u produžecima, nije bilo golova. Kenwyne Jones u 85. minuti nije uspio realizirati jedanaesterac za domaćina, a s bijele točke su kasnije još trojica njegovih suigrača bili neprecizni...