Blijeda izdanja Maradonine momčadi

Prvi put nakon 33 godine nogometna je reprezentacija Brazila slavila u Montevideu, na legendarnom stadionu Centenario.

U dvoboju 13. kola južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. godine Brazil je svoje prilike pogađao dok su ih Urugvajci, predvođeni napadačkim tandemom Luis Suarez - Diego Forlan, promašivali.

Sedamdeset tisuća ljudi na Centenariju u crno je zapravo najviše zaveo domaći vratar Sebastian Viera, koji je u 12. minuti primio rijetko viđeni pacerski gol. Dani Alves je, poput Srnina slobodnog udarca protiv Ukrajine na početku dvoboja u Maksimiru, s 35 metara puknuo po golu. Viera je išao ispruženim rukama hvatati loptu koja se odbila od tla, ali ju je pritom potpuno promašio.

Ovom je pobjedom Brazil izbio na čelo ljestvice desetorice južnoameričkih kandidata za SP. Iz 13 utakmica igrači Carlosa Dunge došli su do 24 boda. Druga im je to pobjeda u nizu. Niz bez poraza imaju već osam utakmica.

Nogometaši Argentine nezasluženo su u Buenos Airesu pobijedili Kolumbijce 1-0 u utakmici 13. kola južnoameričkih kvalifikacija. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Daniel Diaz u 56. minuti. Branič Getafea je nakon jednog prekida lijepo nogom reagirao na loptu koja se iznenada odbila do njega smjestivši je pod gredu kolumbijskog vratara Espine.

Igrači Diega Maradone bolji su bili svega u tih 11 minuta drugog poluvremena, do gola. Leo Messi u istom je periodu pogodio gredu iz slobodnog udarca. Prije toga, kao i poslije, bolja je momčad na travnjaku bila Kolumbija, koja je propustila više krasnih prilika za pogodak iz kontranapada.

Bolivijski sudac Rene Ortube svojim je odlukama direktno išao na štetu gostiju. S obzirom na pokazanu nemoć na Riverovu Monumentalu, Diego Maradona mora biti jako sretan činjenicom da je osvojio sva tri boda.