Ovo se rijetko događa

VIDEO Borussiji drama u Münchenu: Bayern promašio sve penale!

Nogometaši Borussije Dortmund izborili su plasman u finale njemačkog nogometnog Kupa nakon što su u polufinalu boljim izvođenjem jedanaesteraca u Munchenu pobijedili Bayern 3:1.

Utakmica je u regularnom dijelu završila 1:1. Bayern je poveo u 29. minuti golom Roberta Lewandowskog, a izjednačio je Pierre-Emerick Aubameyang u 75. minuti. Bavarci su od 108. minute imali igrača više nakon što je isključen Kevin Kampl, no nisu uspjeli iskoristiti igrača više i Borussia je dovukla utakmicu do penala.

Prilikom izvođenja kaznenih udaraca čak četiri igrača njemačkog prvaka nisu zabila gol. Philipp Lahm je prebacio gol, a na isti način je promašio i Xabi Alonso. Borussijin vratar Mitchell Langerak je sjajno obranio udarac Mariju Gotzeu, dok je Manuel Neur uzdrmao vratnicu.

Kod Borussije sigurni su bili Ilkay Gundogan i Sebastian Kehl, dok je Neuer obranio udarac Matsa Hummelsa.

U drugom polufinalnom susretu u srijedu se sastaju trećeligaš Arminia Bielefeld i Wolfsburg. Finale je 30. svibnja u Berlinu.