Augsburg bez problema

VIDEO Borussia utrpala sedam, Bayer šest komada za prolaz u Kupu

Njemački nogometni prvoligaši Borussija Dortmund i Bayer Leverkusen uvjerljivim su pobjedama izborili plasman u treće kolo njemačkog Kupa.

Borussia Dortmund je deklasirala drugoligaša Paderborn 7-1, dok je Bayer Leverkusen na gostovanju pobijedio četvrtoligaša Viktoriju Koln 6-0.

Paderborn je poveo u 21. minuti golom hrvatskog nogometaša Srđana Lakića, no Borussija je do konca poluvremena golovima Ramosa (25), Castra (30) i Kagawe (43) preokrenula rezultat. Domaćin je u nastavku susret zabio još četiri gola za uvjerljivu pobjedu, a strijelci su bili Gündogan (55-11m), Castro (58), Piszczek (87) i Mhitarjan (89).

Uvjerljiv je bio i Bayer koji je u Kolnu porazio Viktoriju 6-0. Golove su zabili Brandt (15), Bellarabi (35), Hernández (38, 54), Kiesling (80) i Jurčenko (83). Dario Krešić je utakmicu pratio s gostujuće klupe, dok Tin Jedvaj nije konkurirao za sastav Bayera zbog ozljede.

Bez većih problem dalje se plasirao i Augsburg pobijedivši na gostovanju vodeću momčad druge lige Freiburg 3-0. Golove su zabili Dong-Won Ji (11), Esswein (25) i Caiuby (50).

Borussia Moenchengladbach je u Gelsenkirchenu pobijedila Schalke 2-0 golovima Stindla (42) i Hazard (53-11m).