Bordeauxovi nogometaši pobijedili su na Stade de Franceu s uvjerljivih 4-0 drugoligaša Vannesa u finalu francuskoga Liga kupa čime su došli do trećeg naslova u ovom natjecanju.

Uspješna sezona ove momčadi tako je okrunjena i trofejem, a mogla bi biti i dodatno uveličana ako se zna da Bordeaux u Le Championnatu zaostaje tek dva boda za vodećim Marseilleom (64-62).

Tek jedno poluvrijeme bilo je dovoljno da se odagnaju sve sumnje oko pobjednika posljednje utakmice Liga kupa. Već u 38. minuti utakmice semafor je pokazivao 4-0, a taj se rezultat do posljednjega sudačkog zvižduka više nije mijenjao.

Početak iz snova svojoj je momčadi pružio Wendel pogotkom u drugoj minuti, a premoć vidno jačega sastava potvrdili su Planus u 10., odnosno Gouffran u 12. minuti susreta. Konačnih 4-0 u 38. postavio je Gourcuff za treće slavlje Bordeauxa u francuskome Liga kupu.