Rapsodija Bavaraca

VIDEO Bayern razvalio Werder: Utrpali im šest komada!

U 8. kolu Bundeslige Bayern je razbio Werder sa 6-0. Po dva gola zabili su Philipp Lahm (20, 79) i Mario Goetze (45, 86), a po jedan su dodali Xabi Alonso (27) i Thomas Mueller (43-pen).

Hrvatski reprezentativci Ivan Perišić i Ivica Olić bili su u početnom sastavu Wolfsburga, koji je u gostima dobio Freiburg 2-1. Za Vukove oba gola zabio je Daniel Caligiuri (8, 66), a počasni pogodak za Freiburg postigao je Sebastian Kerk u 90. minuti. Perišić je igrao do 75., a Olić do 77. minute.

Bayer Leverkusen je u gostima kod Stuttgarta vodio 3-0 nakon prvog poluvremena, da bi na kraju susret završio 3-3. Hrvatski branič Tin Jedvaj, po običaju, odigrao je svih 90 minuta za Leverkusen.

U momčad Borussije Dortmund vratili su se Gundogan, koji je nije igrao više od godinu dana, te Marco Reus, ali svejedno su poraženi od povratnika u prvu ligu momčadi Koelna sa 1-2. Pogotke za Koeln postigli su Kevin Vogt (40) i Simon Zoller (74), a strijelac za Borussiju bio je Ciro Immobile (48).

I dok u Ligi prvaka imaju maksimalan učinak nakon dva kola, u Bundesligi je Borussia tek 14. sa 7 bodova, odnosno 13 manje od vodećeg Bayerna.