Četiri poraza zaredom 'rossonera'

Domaćin Bayern i Manchester United izborili su plasman u finale Audi Cupa, pripremnog nogometnog turnira koji se igra na Allianz Areni u Münchenu...

Manchester United je u prvoj utakmici pobijedio Boca Juniorse s 2-1, a u drugom polufinalu je Bayern spektakularnom partijom deklasirao Milan s 4-1 pred ispunjenim gledalištem na Allianz Areni. Bayernovi navijači doista su imali razloga za zadovoljstvo, čak i više zbog igre nego zbog rezultata. Bavarci su svih 90 minuta dominirali terenom i stvorili pregršt prilika, pa je njihova pobjeda mogla biti i znatno uvjerljivija.

Bayern je igrao bez ozlijeđenih ili nedovoljno spremnih Riberyja, Olića, Klosea i Tonija, a Danijel Pranjić se jako dobro uklopio u odličnu igru bavarskog giganta, pogotovo u prvom poluvremenu u kojem je imao ofenzivniju ulogu, dok se u nastavku povukao na poziciju lijevog braniča. Odigrao je cijelu utakmicu, a u prvom dijelu je zbog dobrih prodora po lijevoj strani u nekoliko navrata dobio pljesak na otvorenoj sceni.

Posebno se istaknuo dvostruki strijelac Thomas Müller, 19-godišnji talentirani napadač koji je Bayernovo dijete. Postigao je dva pogotka, u 12. i 90. minuti, oba iz blizine, a bio je i asistent za Bayernov treći gol koji je, također iz blizine, zabio Sene u 89. minuti. Pogodak za Bavarce nakon lijepog prodora i prizemnog udarca postigao je i Schweinsteiger u 79. minuti, dok je jedini strijelac za Milan bio Pirlo iz slobodnog udarca u 81. minuti, ali taj gol ide na dušu Bayernovog vratara Butta koji je Pirla olako shvatio i nije postavio živi zid.

Milan je, tako, nastavio s vrlo lošim rezultatima u pripremama za novu sezonu. Novom treneru, Brazilcu Leonardu, rezultati u prijateljskim utakmicama nikako ne idu na ruku. Milan je izgubio sve tri utakmice na World Football Challengeu u Sjedinjenim Američkim Državama, a s LA Galaxyjem prije toga odigrao 2-2. Protiv Bayerna su pretrpjeli četvrti uzastopni poraz.