Suarez dodao 2

VIDEO Barcelona pregazila Almeriju uz fantastičan pogodak Messija

Nogometaši Barcelone upisali su očekivanu pobjedu u sklopu 30. kola španjolske Primere protiv davljenika Almerije. Bilo je uvjerljivih 4:0...

Barcelona je 33 minute lomila otpor gostiju, no onda je jedan trenutak inspiracije Lionela Messija otključao vrata Almerije. Messi se s desne strane ušetao u šesnaesterac, te je iskoristio ležernost domaće obrane i fenomenalnim dijagonalnim udarcem pogodio za 1:0.

U drugom poluvremenu pobjedu su potvrdili Luis Suarez (55, 90+3) s dva i Marc Bartra (75) s jednim golom.

Pobjedom se katalonski sastav odvojio na sedam bodova prednosti na vrhu ljestvice ispred drugog Reala iz Madrida, ali uz utakmicu više. Kraljevi svoj susret 30. kola igraju u kasnim večernjim satima srijede.

Barcelona sada ima 74 boda, dok je Real drugi sa 67. Almeria je ostala u zoni ispadanja, 18. sa 25 bodova, dva manje od 17. sastava prvenstva.

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 67. minute za vodeći sastav španjolskog prvenstva, kada ga je na travnjaku zamijenio Rafinha.

Deportiva koji je na svom Riazoru odigrao samo 1-1 protiv otpisane Cordobe, koja je posljednja sa samo 19 bodova.