Niti Barcelona ne posustaje. Nakon što je Real Madrid ostvario petu pobjedu u 5. kolu Primere, u istom su uspjeli i branitelji naslova, nogometna momčad Barcelone...

Razlika nakon ovoga kola ipak postoji. Zbog bolje razlike pogodaka vrh su ponovno preuzeli nogometaši 'kraljevskoga kluba' čija je gol-razlika 16-2. Katalonski nogometni ponos zabio je jednako, ali i primio pogodak više.

Na gostovanju kod Malage Barcelona nije imala baš nikakvih problema. Iz posjeda lopte koji je bio 71 posto u njihovu korist redale su se prilike, a prvu je iskoristio švedski napadač Zlatan Ibrahimović, čiji start iz snova za Barcelonu još uvijek traje.

Nikada nitko prije nije postigao barem pogodak u uvodnih pet utakmica za Barcelonu, a upravo se time od subote može dičiti najzvučnije pojačanje kluba u ljetnom prijelaznom roku.

>> VIDEO: Ibrahimović ušao u povijest s iščašenim gležnjom

Načeo je Ibrahimović mrežu domaćina laganim dodirom ispružene noge na dodavanje Lionela Messija. Šveđanin je sjajno izbjegao zamku za zaleđe i poentirao u 38. minuti susreta.

Mnogo bolja Barcelona pobjedu je zaokružila u 58. minuti nakon akcije koju je zaokružio Pique. U 86. minuti utakmice crveni karton zaslužio je Luque ostavivši tako domaćina s minimalnim izgledima za preokret rezultata.