Rakitiću svih 90 minuta

VIDEO Barca prigrlila prvi trofej sezone: Suarez i Munir riješili Sevillu

Nakon prvog poluvremena bez golova, aktualni prvaci su u drugom stvorili kapitalnu prednost.

U prvoj utakmici finala Superkupa Španjolske Barcelona je kao gost pobijedila Sevillu 2:0 i stekla veliku prednost uoči uzvrata koji se u srijedu igra na Camp Nouu.

Barca je zaigrala u najjačem trenutno raspoloživom sastavu. Nedostajao joj je Neymar koji s reprezentacijom Brazila pokušava osvojiti zlato na Olimpijskim igrama, ali sve ostale glavne zvijezde su nastupile, među kojima i naš reprezentativac Ivan Rakitić koji je na terenu proveo svih 90 minuta.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali zato jest ozljeda. Teren su morali napustiti Jeremy Mathieu i Andres Iniesta umjesto kojih su ušli Lucas Digne i Denis Suarez.

Početkom nastavka Barcelona stiže do 0:1, a strijelac je bio Luis Suarez nakon dodavanja Arde Turana.

U 76. u igru je Turan izašao, zamijenio ga je Munir El Haddadi i nakon samo pet minuta izjednačio (asistent Lionel Messi).