breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Treću sezonu zaredom nogometaši Barcelone su ostvarili vrlo uvjerljivu pobjedu pred svojim navijačima na stadionu Camp Nou protiv madridskog Atletica u prvenstvenoj utakmici, ovaj put zabivši protivnicima pet komada...

Prije dvije sezone je Barça slavila s 3-0, prošle sezone sa 6-0, a ovoga puta s 5-2 u srazu s dva potpuno različita poluvremena.

Gotovo sve najzanimljivije detalje gledatelji su vidjeli u prvih 45 minuta. Zlatan Ibrahimović podigao je publiku na noge već u 2. minuti kada je udarcem desnom nogom doveo domaćina u vodstvo. U 16. minuti već je bilo 2-0. Xavi je izvan kaznenog prostora ubacio visoku loptu u kazneni prostor gostiju. Utrčao je iskosa s lijeve strane Messi, sjajnim lažnjakom izbacio vratara gostiju Gaga iz igre, a onda lakoćom gurnuo loptu u nebranjenu mrežu. Daniel Alves zabio je treći gol na utakmici iz slobodnog udarca u 30. minuti, a priču o lakoći zabijanja katalonskog giganta je nastavio Seydou Keita koji je na asistenciju Messija iz neposredne blizine poentirao za 4-0 u 41. minuti

Tada su, barem malo, do izražaja došli i gosti. Busquets je glavom htio vratiti loptu Čigrinskiju, ali je to učinio loše i neprecizno. Njegovu namjeru osujetio je Agüero koji se dokopao lopte, sjurio se prema Valdesu i postigao gol za 4-1. Bio je to prvi gol koji je Valdes primio ove sezone u nekoj natjecateljskoj utakmici.

U nastavku se dugo vremena nije događalo ništa posebno, a onda je prvo Diego Forlan u 84. minuti smanjio na 4-2, da bi sjajni Lionel Messi svojim drugim pogotkom na utakmici u trećoj minuti sudačke nadoknade za končanih 5-2 zaključio dvoboj, još jednu predstavu u kojoj su igrači Barcelone svojim navijačima priredili potpuni užitak...

Primera, 3. kolo:

Mallorca – Tenerife 4-0 (Suarez 17, Aduriz 51, Mosquera 59, Webo 88 – 11 m)

Deportivo – Espanyol 2-3 (Adrian 28, Nouioui 77 / Callejon 20, Forlin 43, Verdu 54)

Malaga – Racing 1-2 (Duda 72 / Rodriguez 37, Morris 80)

Osasuna – Sevilla 0-2 (Negredo 37, Kanoute 71)

Barcelona – Atletico 5-2 (Ibrahimović 2, Messi 16, 90+3, Alves 30, Keita 41 / Agüero 45, Forlan 84)

Redoslijed: 1. Barcelona 9, 2. Mallorca 7, 3. Real Madrid 6 (-1), 4. Valencia 6 (-1), 5. Sevilla 6, 6. Athletic 6 (-1)...