Nogometaši Barcelone su u nedjelju nastavili tamo gdje su stali prošle sezone. Aktualni europski i španjolski prvaci u novu natjecateljsku sezonu su ušli pobjedom...

Bilbao je bio domaćin prve utakmice španjolskog Superkupa, a Barça je pobijedila 2-1 unatoč tome što je gubila 1-0 i unatoč tome što su igrali bez dva, vjerojatno, najbolja igrača, ozlijeđenih Lionela Messija i novog pojačanja Zlatana Ibrahimovića.

Vodstvo domaćina (De Marcos 44.) je anulirao Xavi u u 58. minuti, a pobjedu je gostima dobio Pedro pogotkom u 68. minuti.

'Nikada se nećemo zasititi pobjeđivanja. Imamo istog trenera, imamo vrlo sličnu momčad prošlogodišnjoj i mislim da je sve spremno za novu veliku sezonu u kojoj će biti puno radosti i pobjeda', rekao je za Marcu Xavi i dodao:

'Lijepo je uvijek gostovati u Bilbauu. Stadion je lijep, atmosfera uvijek uzavrela i prava nogometna. Mi smo, pak, reagirali jako dobro, makar nismo bili kompletni. Možemo mi i daleko bolje, ali je ovo start i moramo biti sretni samo zbog pobjede.'

Podsjetimo da je uzvratna utakmica Superkupa 23. kolovoza na Camp Nou.