Čeka se treća 'kanta' sezone

Nogometaši Barcelone na neslavan su način odigrali posljednju utakmicu sezone pred svojim navijačima. Na Camp Nou su u pretposljednjem 37. kolu Primere poraženi 1-0 od Osasune.

Trener Barcelone Josep Guardiola na teren je izveo rezervni sastav s tek pojedinim igračem iz prve postave poput Samuela Eto'a, što se na kraju osvetilo momčadi, te je poražena po drugi put ove sezone na Camp Nou. Kako u Barçinom sastavu nije bilo zvijezda poput Messija, Inieste, Henryja, Danija Alvesa, Yaye Tourea, Victora Valdesa, koje je Guardiola štedio za predstojeće finale Lige prvaka s Manchester Unitedom, Osasuna je djelovala konrektnije, te je ostvarila pobjedu važnu u borbi za opstanak golom Waltera Pandianija iz 26. minute.

Kraj utakmice Barça je dočekala s desetoricom igrača i bez trenera, budući da je u 81. minuti crveni karton zaradio Marc Muniesa, a radi prigovora na njegovo isključenje odmah potom i Guardiola.

Sporting Gijon je također ostvario važnu pobjedu u borbi za opstanak na gostovanju kod Valladolida 2-1. Pogodak odluke za Sporting postigao je hrvatski napadač Mate Bilić u 78. minuti susreta. Bilić je u igru ušao u 69. minuti, a devet minuta poslije zabio je glavom u donji desni kut nakon ubacivanja Maldonada svoj 12. ovosezonski gol.

Nakon današnjih utakmica saznali smo i imena dvaju klubova koji će sljedeće sezone ispasti u drugu ligu. To su Numancia i Recreativo Huelva koji su i matematički ostali bez šansi za spas. Numancia je poražena na gostovanju od izravnog konkurenta u borbi za ostanak Getafea (1-0), dok je Recreativo istim rezultatom poražen kod kuće od Racinga.

U izravnoj borbi za mjesta koja vode u europska natjecanja Villarreal je kod kuće savladao Valenciju uz dva gola Josebe Llorentea i jednim Canija. Utješni gol za Valenciju je zabio David Villa, svoj 26. ovosezonski.

Atletico Madrid je na krilima Diega Forlana uvjerljivo prošao kroz gostovanje kod Athletic Bilbaa (pobjeda Atletico Madrida 4-1) i tako došao nadomak nastupa u Ligi prvaka sljedeće sezone. Urugvajski napadač je postigao “hat-trick” i tako zasjeo na čelno mjesto ljestvice najboljih strijelaca lige sa 31 golom, dva više od drugoplasiranog Samuela Eto'a.
Sevilla je na svom Ramon Sanchez Pizjuan stadionu slavila protiv Deportiva 1-0 i tako osigurala plasman u Ligi prvaka sljedeće sezone. Gol odluke djelo je Diega Perottija iz 90 minute utakmice.

Primera, 37. kolo:

Almeria - Espanyol 0-3 (Alonso 26, 71, Coro 90)
Athletic Bilbao - Atletico Madrid 1-4 (Etxeita 68 / Garcia 59, Forlan 73, 77, 87-11m)
Barcelona - Osasuna 0-1 (Pandiani 26)
Getafe - Numancia 1-0 (Soldado 60)
Malaga – Betis 1-1 (Luque 80 / Edu 43)
Recreativo Huelva - Racing Santander 0-1 (Žigić 75)
Sevilla - Deportivo La Coruna 1-0 (Perotti 90)
Valladolid - Sporting Gijon 1-2 (Gonzalez 69 / Camacho 43, Bilić 78)
Villarreal - Valencia 3-1 (Llorente 15, 31, Cani 67 / Villa 41)