Nogometaši Barcelone su osvojili prvi trofej u sezoni, španjolski Superkup. Nakon što su prije tjedan dana slavili kod Athletica 2-1, u uzvratu na svom Camp Nouu bili su bolji 3-0.

Na svoj osmi trofej namijenjen pobjedniku Superkupa, katalonski je klub čekao dvije godine kada su, u međuvremenu, do naslova dolazile momčadi Real Madrida, odnosno Seville. Ove se utakmice igraju od 1982. godine, a na ljestvici najuspješnijih Barcelona se sada izjednačila s Real Madridom.

Rijetko viđenu dominaciju iz prošle sezone momčad Josepa Guardiole nastavila je demonstrirati i u ovoj koja je na svom početku, ali početku obilježenom Barceloninom novom potvrdom moći.

Novo pojačanje Barcelone, Zlatan Ibrahimović, odigrao je drugu utakmicu na Camp Nou (prva je bila prijateljski ogled protiv Manchester Cityja), ali još uvijek nije postigao pogodak. Barem ne onaj koji će sudac priznati, budući da mu je poništen trud iz 66. minute. Izašao je u 70. minuti, zamijenio ga je Bojan Krkić, koji je samo dvije minute nakon ulaska zabio za 3-0.

Krkićevom pogotku prethodila su dva Lionela Messija, prvi iz 50. minute za uvodno vodstvo, a potom i onaj iz jedanaesterca 18 minuta kasnije nakon što je Ustaritz u kaznenom prostoru srušio Alvesa, nakon čega se Ibrahimović potrudio ugurati loptu u mrežu. Spomenuti angažman nije mu vrednovan, no Messi nije dopustio da rezultat ostane jednak kao i prije te akcije. Loptu je smjestio u gornji desni kut Athleticovih vratiju.

'Nije nam cilj osvojiti tri naslova ove sezone, već svaki sljedeći koji nam je na putu. Dobro smo igrali i kretali se terenom, također, zadovoljan sam i prilikama za gol koje smo stvarali. Sve što mogu jest čestitati dečkima na prvom naslovu ove sezone', kazao je Guardiola

Barcelonu sljedećeg tjedna očekuje nova utakmica Superkupa. U pitanju je onaj europski, a Barcelona će kao pobjednik Lige prvaka igrati protiv Srninog Šahtara iz Donjecka, osvajača Kupa UEFA-e.