Povratak na treće mjesto

VIDEO Atleticu pobjeda u gostima i tri važna boda, Mandžo igrao do 62. minute

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić igrao je do 62. minute za madridski Atletico koji je u susretu 29. kola španjolskog prvenstva rutinski s 2-0 (2-0) kao gost svladao posljednju Cordobu.

Utakmica je bila odlučena već u prvom poluvremenu kada su mrežu domaćih zatresli Griezmann (5) i Niguez (39).

Ovom pobjedom Atletico se vratio na treće mjesto ljestvice sa 62 boda, dva manje od drugog Real Madrida, a dva više od četvrte Valencije koji imaju po utakmicu manje. Cordoba je ostala na 18 bodova, pet manje od pretposljednje Granade, a sedam od Almerije i Levantea.

U prvom dvoboju dana Sevilla je na svom terenu nadigrala Athletic Bilbao sa 2-0 (2-0) golovima Aleixa (3) i Bacce (21). Sevilla je peta sa 58 bodova, dok je Athletic osmi sa 39.