Fantastična Eduardova asistencija i debi Kalinića najvažnije su priče...

Sjajnu formu na početku sezone Arsenal je potvrdio i u utakmici protiv Portsmoutha (4-1). Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva napokon je zaigrao i u Premier ligi u prvih 11, posljednja mu je utakmica bila ona nesretna u veljači 2008. protiv Birminghama kada je doživio težak lom noge.

Eduardo se Arseneu Wengeru odužio već u 18. minuti. Driblingom se na lijevoj strani riješio Marca Wilsona i ubacio loptu u kazneni prostor u kojem se odlično snašao Abou Diaby za 1-0. Francuski veznjak je tri minute kasnije povećao vodstvo Topnika nakon savršene kontre i dodavanja Emmanuela Ebouea.

Portsmouth, za koji je cijelu utakmicu odigrao naš Niko Kranjčar, smanjio je zaostatak u 37. minuti. Nadir Belhadj nabacio je s lijeve strane, a Younes Kaboul je nadskočio nespremnog vratara Arsenala Manuela Almuniju. No, to je uglavnom bilo sve od Portsmoutha koji nakon tri kola nema ni boda.

>> Eduardo spreman za sudar s Kranjčarom

U nastavku je, u 54. minuti, na 3-1 najprije povećao William Gallas nakon što se lopta sretno odbila od njega u gol, a konačnih 4-1 postavio je 18-godišnji Aaron Ramsey u 68. minuti poslije dodavanja Robina van Persieja. Eduarda je u 71. minuti zamijenio Nicklas Bendtner.

Nikola Kalinić je neočekivano rano dobio priliku za premijeru u dresu Blackburna na gostovanju njegova kluba kod Sunderlanda. Naime, već se u 14. minuti ozlijedio Franco di Santo, a Sam Allardyce je priliku odlučio pružiti donedavnom napadaču Hajduka.

Blackburn je na kraju poražen s 2-1, a Kalinić je imao nekoliko vrlo dobrih prilika, uključujući i onu u 90. minuti, kojom je mogao svojoj momčadi osigurati bod. Gosti su na kraju imali čak 23 udarca prema golu Sunderlanda, ali ostali su praznih džepova.