Klinsmannovi momci tonu i tonu...

Nogometaši Bayerna napravili su još jedan korak unatrag u borbi za naslov prvaka Njemačke. U utakmici 29. kola Bundeslige Schalke je pobijedio Bayern u gostima 1-0.

Iako je Bayern bio bolja momčad, te je uglavnom držao loptu u posjedu i prijetio, Schalke je na kraju uzeo sva tri boda s Allianz Areni pogotkom Halila Altintopa u 21. minuti nakon kornera.

Bayernu se otvorila prilika u 70. minuti kada je američki igrač Jones zaradio drugi žuti karton. Oba puta je grubo startao na Van Bommela. No, samo šest minuta kasnije su se brojčano izjednačile momčadi na travnjaku kada je Franck Ribery zaradio drugi žuti (prljavim startom na gležanj suparnika).

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić nije sudjelovao u velikoj pobjedi Schalkea, a tijekom prvog poluvremena je zanimljivo bilo vidjeti svađu vratara Schalkea Neurea i njegovog suigrača Kuranyja. Njihovi suigrači su spriječili mogući fizički obračun.

Debakl je doživio i Olićev Hamburg, koji je izgubio od Borussije iz Dortmunda 2:0 i tako će sutra Wolfsburg pobjedom protiv Cottbusa imati priliku pobjeći na +5 u odnosu na konkurenciju.