Nezadovoljan suđenjem bacio medalju

Nakon finalne utakmice portugalskog kupa branič Sportinga Pedro Alves Silva bacio je srebrnu medalju jer mu je sudac u 74. minuti pokazao crveni karton zbog nepostojećeg igranja rukom i dosudio penal za Benficu koja je kasnije zbog toga i pobijedila...

Sporting je već od 5. minute vodio 1:0 pogotkom Brune Pereirinhe. Kada se već činilo kako će tako i ostati, umiješao se sudac Lucilio Baptista. Silvi je pokazao drugi žuti karton zbog igranja rukom u kaznenom prostoru i dosudio penal. Benfica je izjednačila, a kasnije, nakon izvođenja penala, i slavila 3:2 te osvojila kup.

Silva je bio toliko revoltiran suđenjem da je prvo odbio oko vrata staviti srebrnu medalju, a potom ju je i bacio preko terena.

'Zašto sam bacio moju gubitničku medalju? A zašto bih je zadržao? Kažem vam, ako je to bio penal neka mi umre sin!', citirali su mediji prilično morbidnu izjavu ljutitog Portugalca.

Usporena snimka je pokazala kako je Silva bio u pravu, te da penala nije bilo. Lopta ga je naime, pogodila u prsa, a ne u ruku.