U derbiju 12. kola nizozemskog nogometnog prvenstva, Ajex je u Amsterdam Areni pred 60.000 gledatelja uvjerljivo svladao Feyenoord s 5-1.

Dvostruki strijelac za 'kopljanike' bio je 26-godišnji vezni igrač Demy De Zeeuw, u 42. i 82. minuti, a pogotke za domaći sastav postigli su još Urby Emanuelson u 47., Gregory van Der Wiel u 58. i Luis Suarez u prvoj minuti sudačke nadoknade iz jedanaesterca. Urugvajskom napadaču to je bio već 16. pogodak ove sezone u Eredivisiji. Dario Cvitanich cijelu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Čast Feyenoorda spasio je svojim pogotkom Denny Landzaat u 74. minuti. Gosti su kraj dvoboja dočekali s devetoricom igrača na terenu. Crvene kartone zaradili su Babović u 43. i Van Dijk u 89. minuti.

Ajay je treći na ljestvici, sada sa šest bodova više od četvrtog Feyenoorda. Ajax ima 29 bodova, a ispred njega su Twente s 32 i PSV s 30 bodova.

Sljedeća utakmica koja slijedi ekipi Martina Jola ona je u Zagrebu, protiv Dinama u četvrtak. Hoće li Ajax biti uvjerljiv i na Maksmiru?