Pobjeda Inter približila Scudettu

Nerazzuri već slave novi Scudetto. U velikom milanskom derbiju Mourinhov Inter stigao je do ključne pobjede 2:1 na San Siru nad Milanom i tako pobjegao najbližim pratiteljima na 9 bodova razlike. No, trenutak utakmice bio je prilično bizaran: pogodak Adriana rukom za 1:0, kojeg je sudac priznao iz nepoznatih razloga...

Bio je to sjajan gradski derbi, u kojem su obje momčadi imale pregršt prilika, a Mourinhov Inter imao je tek nešto više sreće i sada s 9 bodova prednosti gleda na rivale s vrha Serie A.

U prvom, čvršćem poluvremenu dogodio se ključni bizarni trenutak, kada je Brazilac Adrianou 29. minuti dugu nabačenu loptu Maicona pospremio rukom u mrežu. Iako su gotovo svi vidjeli da je ispružena 'Božja ruka' utjecala na putanju lopte i pospremila ju u mrežu, sudac Rosetti pokazao je na centar i tako bitno oštetio Milan.

Kada je u 43. minuti Stanković silovitim volejem na asistenciju Ibrahimovića zabio za 2:0, činilo se da kontroverzni gol rukom neće utjecati na rezultat, pogotovo zato što su odmah nakon toga Ibrahimović i Adriano promašili nekoliko čistih prilika i Milan je bio na konopcima. No, sredinom drugog dijela je konačno i Interova dotad solidna obrana popustila. Nakon akcije Ronaldinha i Jankuloskog Pato je pogodio iz blizine za 1:2 i nadu Rossonera u zadnjih 20 minuta.

U samoj završnici prava drama. Prvo je Inzaghi izjednačio, ali mu je pomoćni sudac s pravom poništio pogodak zbog zaleđa. Uslijedilo je prenemaganje poput razmaženog derišta, baš u stilu Super Pippa, što je posebno razveselilo publiku. Dvije minute prije kraja Inzaghi nije bio u zaleđu nakon proigravanja Pata ali mu čisti zicer brani izvrsni Interov golman Cesar i time donosi plavo-crnima 3 supervažna boda u borbi za naslov prvaka.

Mourinho može biti jako zadovoljan svojim igračima zbog prikazanog večeras na San Siru. Solidna obrana, raspoloženi vezni red i strašno ubojit napad - to je ono što raduje svakog trenera na svijetu.

Nerazzuri su obavili najteži dio posla i sad im ostaje do kraja prvenstva očuvati veliku prednost koju su stvorili. Tu je naravno i Liga prvaka, gdje ih u osmini finala čeka Manchester United. Za Crvene vragove će im pak trebati još puno bolja igra od viđene, jer Fergusonove trupe gaze sve pred sobom...