Neuer 'uljez'

Veliko priznanje: Ivan Rakitić u momčadi tjedna Lige prvaka

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić izabran je u idealnu momčad tjedna u Ligi prvaka nakon odlične igre u prvoj polufinalnoj utakmici protiv Bayerna...

Rakitić je u srijedu odradio strašan posao u vezi Barcelone. Konstantno je ometao Bayern u sprovođenju svojih napada, dok je prema golu Bavaraca bio najveća prijetnja iz vezne linije. Najupečatljiviji trenutak ostat će asistencija za Lionela Messija, odnosno drugi pogodak Barcelone.

"Hrvat je imao jedan udarac u okvir i jedan pokraj gola. Bio je odličan u razbijanju Bayernovih napada na sredini terena, a zaslužan je i za Messijev drugi gol", piše Europska nogometna oraganizacija (UEFA).

Rakitić se našao u elitnom društvu trojice veznih igrača koji su uvršteni u vezni red momčadi tjedna.

UEFA je najbolju momčad tjedna objavila u formaciji 4-3-3, u kojoj se našlo čak 10 igrača iz Barcelone i Juventusa. Jedini 'uljez' u momčad tjedna je vratar bavarskog sastava Manuel Neuer. On je naime zaslužan što je u 77. minuti i dalje stajalo 0:0 na semaforu i što Bayern nije napustio Nou Camp s barem pet komada u mreži.

Podsjetimo, u drugoj utakmici polufinala Lige prvaka Juventus je u prvih 90 minuta slavio protiv Real Madrida s 2:1.