Mourinho može slaviti

Veliki derbi Juvea i Intera bez pobjednika

Na Olimpijskom stadionu u Torinu Juventus i Inter odigrali su bez pobjednika (1-1) u derbiju 32. kola talijanske nogometne lige. Remi za Inter praktički ima snagu pobjede obzirom da su na gostovanju kod najvećeg rivala prvaci sačuvali deset bodova prednosti na vrhu šest kola prije kraja Serie A.

Poveli su Milanezi u 64. minuti nakon ubojitog kontranapada koji je pokrenuo Ibrahimović. Izbacio je Šveđanin Muntarija na lijevu stranu nakon čega je uslijedila Gančeva savršena asistencija za strijelca Balotellija.

Osim bolje igre u tom dijelu dvoboja pobjedu Mourinhove momčadi dalo je naslutiti i isključenje Juventusova portugalskog veznjaka Tiaga u 75. minuti. Najprije je 28-godišnji igrač pogibeljno uklizao Muntariju, a prije no što je sudac Farina stigao zaustaviti igru ušao je jednako grubo i u Balotellija. Sve to u bezopasnoj akciji uz aut-liniju na sredini terena, između dvaju trenerskih klupa. Farina mu je pokazao isključujući crveni karton.

Stanković je nedugo potom lijepo pucao, ali nije povisio na 2-0. Iskoristili su to domaći nogometaši u prvoj minuti sudačke nadoknade. Iz kornera je ubacio Giovinco, koji je deset minuta ranije zamijenio Alessandra Del Piera, a najviši je u skoku na visini peterca bio češki branič Zdenek Grygera.