Ne ide svaki put

Večer za zaborav naših 'gastarbajtera'

U susretima trećeg kola nogometnog Kupa UEFA osim nogometaša Dinama nastupila su još petorica hrvatskih nogometaša. Kao ni Modrima, ni našim igračima koji igraju u inozemstvu ovo nije bila večer za pamćenje.

Ivan Rakitić igrao je za Schalke do 63. minute protiv Manchester Citya koji je u Gelsenkirchernu slavio 2:0. Rakitić se uklopio u sivilo njemačke momčadi koja je u tri susreta osvojila četiri boda i do konca natjecanja ima još samo jednu utakmicu, gostovanje u Nizozemskoj kod Twentea.

Hamburg je na svom terenu izgubio od Ajaxa 0:1, a za njemačku momčad su nastupili Ivica Olić i Mladen Petrić. Olić je igrao cijeli susret, dok je Petrić ušao u igru u 74. minuti. Hrvatski dvojac je ove sezone najefikasniji u njemačkom sastavu, ukupno su zabili 18 pogodaka u svim natjecanjima, no protiv Ajaxa nisu imali svoju večer. Na suprotnoj strani Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanić nije nastupio za Ajax.

Engleski premierligaš Portsmouth je na Fratton Parku je odigrao 2:2 protiv Milana premda je do 84. minute vodio 2:0. No, Rossoneri su na sebi svojstven način uspjeli izvući bod golom Inzhagija u 90. minuti. Veznjak hrvatske vrste Niko Kranjčar nije nastupio za domaćine.

Bivši vratar zagrebačkog Dinama Ivan Turina branio je za Lech u Moskvi protiv CSKA i nije uspio spriječiti poraz poljske momčadi 1:2.

Ivan Leko je za Club Brugge igrao do 69. minute u susretu protiv St Etiennea (1:1). Na stadionu Pod Dubnom u susretu F skupine snage su odmjerili Žilina i Slavia odigravši bez pogodaka. Mislav Karoglan nije nastupio za slovačku momčad, dok je Ronald Šiklić bio među pričuvama Slavie.