Suverena partija za jedinicu

Barakude demolirale Japance za potvrdu četvrtfinala Svjetskog prvenstva!

Hrvatski vaterpolisti ostvarili su i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Budimpešti.

Hrvatska vaterpolo reprezentacija pobijedila je Japan sa 16:6 u trećem kolu skupine D Svjetskog prvenstva u Budimpešti i s tri pobjede pečatirala prvo mjesto i plasman u četvrtfinale. Tamo će igrati protiv boljeg iz ogleda treće reprezentacije iz skupine A i druge iz skupine B.

Reprezentacija Japana priredila je pravu senzaciju uvjerljivim trijumfom protiv SAD-a 15:7 i, makar samo u teoriji, bili su u igri za prvo mjesto.

Izabranici Ivice Tucka nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. Već u prvoj četvrtini, koju su dobili s 5:1, praktički su riješili pitanje pobjednika.

Na poluvrijeme se otišlo s 10:2 pa je drugi dio utakmice za Barakude predstavljao samo odrađivanje posla.

Dobili su i preostale dvije četvrtine, treću sa 4:1, a četvrtu s 2:1 i zaustavili se na konačnoj razlici od 10 golova.

U redovima Barakuda po tri pogotka su postigli Sandro Sukno, Maro Joković, Loren Fatović i Luka Lončar. Na vratima je Marko Bijač bio fenomenalan s 11 obrana.

Hrvatska će utakmicu četvrtfinala igrati u utorak na Nacionalnom plivačkom stadionu Alfred Hajos s početkom u 22:00.