Gosti odolijevali do 52. minute

VAR pomogao Manchester Cityju, Guardiola upisao 100. pobjedu u Premierligi

Španjolski stručnjak je najbrže stigao do stotke od svih trenera, trebale su mu 134 utakmice.

Osim na utakmici Liverpool - Wolverhampton (1:0), VAR je presudio i na Etihadu gdje je Manchester City sa 2:0 pobijedio Sheffield United. Međutim, kod rezultata 0:0, gosti su zabili pogodak, no sudac Chris Kavanagh je koristeći VAR tehnologiju poništio pogodak Lysa Mousseta koji je bio milimetrima u zaleđu.

Domaćin je poveo u 52. minuti golom Sergia Aguera, a pobjedu domaćina potvrdio je Kevin De Bruyne u 82. minuti. Sheffield United je tako postao 32. klub kojem je argentinski napadač zabio pogodak u elitnom razredu engleskog nogometa, a jedini kojima Aguero nije uspio zabiti bio je Bolton.

U posljednjim trenucima susreta Billy Sharp je uzdrmao vratnicu i nije uspio ublažiti prvi gostujući poraz Sheffielda ove sezone u desetom nastupu.

Bila je ovo i slavljenička utakmica za Pepa Guardiolu koji je upisao stotu pobjedu u Premierligi. Španjolski stručnjak je najbrže stigao do stotke od svih trenera, trebale su mu 134 utakmice, osam manje od dosadašnjeg rekordera Josea Mourinha.

Rezultati 20. kola:

Arsenal - Chelsea 1:2 (Aubameyang 13 / Jorginho 83, Abraham 87)
Liverpool - Wolverhampton 1:0 (Mane 42)
Manchester City - Sheffield 2:0 (Aguero 52, De Bruyne 82)

U subotu:
Brighton - Bournemouth 2:0 (Jahanbakhsh 3, Mooy 79)
Newcastle United - Everton 1:2 (Schaer 56 / Calvert-Lewin 13, 64)
Southampton - Crystal Palace 1:1 (Ings 74 / Tomkins 50)
Watford - Aston Villa 3:0 (Deeney 42, 67-11m, Sarr 71)
Norwich City - Tottenham 2:2 (Vrančić 18, Aurier 61-ag / Eriksen 55, Kane 83-11m)
West Ham - Leicester City 1:2 (Fornals 45 / Iheanacho 40, Gray 56)
Burnley - Manchester United 0:2 (Martial 44, Rashford 90+5)