Zagreb senzacionalno 'srušio' Dinamo!

Prvi poraz u sezoni Dinamo je pretrpio od posljednje momčadi na ljestvici koja je igrala i s igračem manje.

Gradski derbi obilježio je ponovni susret dvije najkarizmatičnije osobe hrvatskog nogometa, Zdravka Mamića i Igora Štimca, koji nisu bili na ovaj način suprostavljeni otkad je Štimac napustio Hajduk 2005. godine. Tada je Hajduk bio prvak posljednji put, a Štimac je i sa Zagrebom uspio pobijediti Zdravka Mamića i Dinamo.

Zagrebu je pobjedu od 1:0 donio iskusni Vugrinec, a utakmicu je 20 minuta prije kraja zakuhao sudac koji je nakon jednog starta Krstičevića uz aut liniju, čini se, prestrogo pokazao crveni karton igraču Zagreba. Igor Štimac je na to 'poludio' pa je i on isključen zbog prigovora i ulaska u teren.

Štimac je tako uspio napraviti pravi podvig pobjedivši vodeću i uvjerljivo najjaču i najskuplju momčad prvenstva s posljednom na ljestvici. Bila je to ujedno i prva pobjeda Zagreba u sezoni, a Modri su igrali u postavi koja je slavila s 3:0 u Temišvaru.

U Rijeci su se nakon izjednačujućeg pogotka Čuline u 54. minuti potukle gotove cijele momčadi. Sve je zakuhao Đalović jednim oštrim startom, a sudac nije isključenjima kaznio neke igrače. Završilo je miroljubivo 1:1.

U Vinkovcima su derbi kola igrali Cibalia i Karlovac, druga i treća momčad prvenstva. Treba spomenuti da je domaći vratar Antolović nakon 500 minuta ipak primio pogodak, a na kraju je završilo 'vatrometom' 2:2.

Varteks je u Varaždinu uvjerljivo slavio protiv rivala iz Međimurja s 3:0, baš kao i Slaven Belupo protiv pulske Istre na Gradskom stadionu u Koprivnici.

U 'malom' gradskom derbiju Lokomotiva je pobjedom nad Croatijom osvojila tri važna boda u borbi za sredinu ljestvice. Bilo je 3:2, a pobjedu je u 90. minuti iz 11-erca Lokosima donio Antolić.

Jučer su prvu utakmicu kola odigrali Inter i Zadar, a domaćin je slavio nakon velikog preokreta s 4:3.

Igrano u subotu:

Cibalia – Karlovac              2:2 (Husić 20, Prgomet 72 / Novinić 28, Jerneić 62)

Varteks – Međimurje          3:0 (Hojski 26, 60, Mumlek 78. 11m)

Rijeka – Osijek                   1:1  (Čulina 54 / Jugović 38)

Zagreb – Dinamo               1:0 (Vugrinec 60)

Lokomotiva - Croatia         3:2 (Puljić 38, 79, Antolić pen 90 / Položani 57, Bošnjak 79)

Slaven Belupo - Istra 1961 3:0 (Delić 30, Papa 43, Tepurić 79)