Sjajna partija Vlašića

Furiozni Hajduk riješio Istru i došao na bod iza Dinama

Nogometaši Hajduka iskoristili su Dinamov kiks u Zaprešiću i približili se Modrima na minimalan zaostatak.

U 12. kolu HNL-a Hajduk je pobijedio Istru 1961 3:0 i stigao na jedan bod zaostatka za vodećim Dinamom.

Hajduk je do pobjede protiv Puljana došao već nakon prvog dijela u kojem su pali svi pogoci, a nakon 10 minuta igre bilo je 2:0.

U 8. minuti branič Istre Renato Gojković je nespretno pogodio vlastitu mrežu poslije ubačaja Vlašića, a dvije minute kasnije Jefferson je preciznim i jakim udarcem pogodio s 10-ak metara nakon što je Nikola Vlašić prethodno ispremijašao obranu gostiju i idealno poslužio Brazilca.

Na konačnih 3:0 je povećao Mijo Caktaš iz jedanaesterca u 30. minuti.

Inače, Vlašić je ove nedjelje slavio 18. rođendan i kad je trener Damir Burić odlučio ga povući s terena u 80. minuti ispraćen je ovacijama za novu sjajnu partiju koju je pružio.

Utakmica će se pamtiti i po rekordu vratara Hajduka Lovre Kalinića, koji je već nakon osam minuta igre oborio klupski rekord Danijela Subašića od 548 minuta bez primljenoga gola. Kalinić nije primio gol u sedam dvoboja i ukupno 631 minutu, a rekord HNL-a drži Dinamov vratar Ivan Kelava s 950 minuta.