HNL: Hajduk slavio u Varaždinu

U posljednjoj utakmici 13. kola HNL-a Hajduk je u Varaždinu pred 4 tisuće gledatelja svladao domaći Varteks s golovima Bušića i Ibričića.

Hajduk je večeras zasluženo osvojio sva tri boda na gostovanju kod Varteksa. Bijeli su golovima na kraju prvog i početkog drugog dijela utakmice riješili pitanje pobjednika.

Predvođeni privremenim trenerom Mišeom Splićani su se odmah postavili čvrsto te su imali puno više akcija i prilika od domaćina. Očito je promjena trenera pozitivno djelovala na igrače Hajduka.

Hajduk je mogao i uvjerljivije slaviti, no krajnji je rezultat ipak najrealniji.

Bijeli su se novom pobjedom malo digli u samopouzdanju i sada zaostaju bod za drugoplasiranim Slavenom te tri boda za vodećim Dinamom koji ima utakmicu manje.

Varteks se nalazi na sedmoj poziciji, no od četvrtog Šibenika dijele ga samo dva boda.

Tijek utakmice...

90. minuta - Bebek je svirao kraj nakon tri minute sudačke nadoknade.

90. minuta - Jurica Buljat šakom je pogodio igrača Varteksa priliko naguravanja u Hajdukovu 16-ercu. Čekalo se izvođenje slobodnog udarca, a Bebek očito nije vidio što se dogodilo jer je Buljat dobio samo žuti karton.

86. minuta - kapetan Varteksa Mumlek zaradio je žuti karton zbog malo grubljeg prekršaja.

78. minuta - Mujanović je nakon kornera pogodio gredu, a potom sjajnom obranom Subašić brani gol Hajduka. Oremuš je tek nakon što je ušao skoro zaradio isključenje, no Bebek je nakon grubog prekršaja bio milostiv za žutim kartonom.

73. minuta - Skoko nakon ubačaja iz kuta puca s vrha 16-erca, no lopta mu baš nije sjela te je završila daleko iznad Varteksova gola.

70. minuta - Ibričić je malo zakasnio na Buljatovu loptu. Ostaje 0:2, no Bijeli su sve opasniji.

69. minuta - Ibričić se odlično driblingom oslobodio na vrhu 16-erca i pucao, no Drever brani. Odmah u sljedećoj akciji Bartlović je dobro pucao u suprotan kut, no domaći golman paradom spašava gol.

64. minuta - Subašić je pogriješio i odsklizao se s loptom u korner kojeg Varteks nije uspio pretvoriti u opasnu situaciju. Varteks je počeo malo pritiskati Bijele...

53. minuta - Rubil se izborio za jednu loptu u samom kutu 16-erca Varteksa, no onda puca katastrofalno. Ubačaji mu bolje idu...

51. minuta - Brezovec neshvatljivo puca tj. baca odličnu povratnu loptu u gol-aut.

47. minuta - Goooool!! Hajduk vodi 2:0! Bušić je sam prošao po lijevoj strani i ubacio za Ibričića koji zabija svoj treći gol u prvenstvu.

Počelo je drugih 45 minuta. Magla se nadvila nad Varteksov stadion što je pokušao odmah iskoristiti Bartolović pucavši neprecizno s velike udaljenosti.

Kraj prvog dijela utakmice. Hajduk je ipak za taj gol bolji od domaćina.

45. minuta - Andrić zbog lakta u lice suparnika zarađuje žuti karton. Hajduk je bolje mogao realizirati jednu kontru, no Bušić je krivo dodao.

42. minuta - Gooool!!! Hajduk vodi 1:0! Nakon tri godine Bušić zabija za Bijele. Odlično mu je asistirao Andrić kroz sredinu, a Bušić zabija kao što to pravi centarfor radi.

40. minuta - kakva prilika za Hajduk! Strinić je ubacio s lijeve strane, a loptu nisu u gol uspjeli zabiti čak trojica Hajdukovih igrača. Bartolović je uklizao i samo dotaknuo loptu, no dovoljno da Ibričić promaši uklizavanje. Na drugoj vratnici i Bušić uklizava, no nije on nije uspio doći do lopte.

39. minuta - Ibričić je za nekoliko centimetara promašio gol Varteksa. Rubil je ubacio s desne strane, a BH reprezentativac glavom pucao tik do vratnice.

32. minuta - i Bartolović je s druge strane pokušao škaricama ugroziti gol protivnika, no i on je bio neprecizan.

29. minuta - Brezovec je fenomenalno pokušao lobati Subašića koji je jedva izacio loptu iznad grede. Nakon ubačaja iz kuta Vukman je pokušao škaricama, no dosta neprecizno. Utakmica se rasplamsala, a navijačka potpora je odlična za obje momčadi.

27. minuta - Skoko je odlično pucao s 18-ak metara, no varaždinski vratar odlično brani i izbija loptu u korner nakon kojeg nije bilo opasnosti po vrata domaćina.

25. minuta - Bušić je promašio možda najbolju šansu za gol. Pucao je preko vrata Varteksa, a mogao je reagirati puno, puno bolje.

22. minuta - nakon ubacivanja Mumleka iz slobodnog udarca malo se publika uzbudila, no nije bilo preopasno za gol Subašića koji je istina nespretno reagirao.

17. minuta - obrana Varteksa skoro je skrivila gol, no uspjeli su pred Bušićem izbaciti loptu u korner. Nakon ubačaja Marijana Buljata iz kuta njegov rođak Jurica Buljat pogodio je vanjsku stranu grede.

15. minuta - Marijan Buljat puca iz slobodnjaka, noDreven hvata loptu bez problema.

14. minuta - Prahić je grubo startao na Andrića i zasluženo zaradio opomenu žute boje.

7. minuta - Ibričić je bio malo prebrbljav prema sucu Bebeku koji mu pokazuje žuti karton. Inače, Ivan Bebek je i službeno ušao u krug kandidata za SP 2010.

2. minuta - traje obračun navijača, no srećom radi se samo o verbalnom obračunu. Na početku utakmice Torcida predvođena bubnjevima je glasnija, no White Stonesi su povratkom na scenu i prekidom bojkota odmah ušli u formu i mogu parirati gostima na tribini.

Utakmica je započela na kišom natopljenom terenu. Hajduk igra bez prvog strijelca lige Nikole Kalinića i s privremenim trenerom Antom Mišom.

Sastav Hajduka: Danijel Subašić, Jurica Buljat, Senijad Ibričić, Srđan Andrić, Mladen Bartolović, Ivan Strinić, Marijan Buljat, Josip Skoko, Goran Rubil, Boris Pandža, Tomislav Bušić

Sastav Varteksa: Saša Dreven, Zoran Ivančić, Josip Brezovec, Gordan Golik, Goran Mujanović, Enes Novinić, Miljenko Mumlek, Matija Smrekar, Igor Prahić, Nikola Melnjak, Neven Vukman