VIDEO Čudo u Mariboru: Slovenija ide u Južnu Afriku!

Slovenija je senzacionalnom pobjedom protiv Hiddinkove Rusije izborila plasman u Južnu Afriku, drugi nakon osamostaljenja...

Nevjerojatna senzacija u Mariboru. Slovenija je izborila nastup na Svjetskom prvenstvu, drugi put od osamostaljenja. Protiv favorizirane Hiddinkove Rusije Slovenci su odigrali briljantno i zasluženo idu na svjetsku nogometnu smotru.

Trijumf Sloveniji donio je svojim golom Zlatko Dedić u 44. minuti, koji se fantastično izborio za loptu pored dva braniča Rusije. Slovenija je bila apsolutno bolja momčad u prvom poluvremenu i taj je gol bio plod inicijative na terenu, a prije njega imali su domaći čitav niz prilika.

U drugom dijelu Rusi su pokušali vratiti se u utakmicu, no od 67. minute isključen im je Keržakov i povratka više nije bilo. Imali su Hiddinkovi igrači šanse potkraj utakmice, no Handanović je zaključao vrata, a u sudačkoj nadoknadi još je isključen Žirkov, pa s dva igrača manje Rusi više zbilja nisu imali izglede.

Pobjeda 1-0 bila je dovoljna, s obzirom na 1-2 poraz u Moskvi, Slovenija prolazi na gol u gostima!