Nepobjedivi Ante Miše

Hajdukov preokret za fantastičnu pobjedu!

Mišin Hajduk prošao je neokrznut i kroz teško gostovanje u Koprivnici. Iako je Slaven vodio, s dva pogotka Mirka Oremuša Splićani su uz izvrsnu igru došli do velike pobjede, nakon koje su opet uhvatili priključak za vodećim Dinamom.

Hajduk igra sve bolje i bolje, a za to najveće zasluge pripadaju treneru Anti Miši, čudotvorcu koji je od prosječne momčadi bez pobjedničkog mentaliteta napravio stroj koji melje sve pred sobom. Avram Grant u ovom se trenutku čini kao amater u odnosu na mladog trenera Mišu, bez obzira na finale Lige prvaka koje je igrao s Chelseajem.

Petkovićeva momčad odigrala je solidno, pogotovo prvih sat vremena utakmice, ali veliki promašaji su se na kraju pokazali skupi. Jurić i Jajalo promašili su čiste zicere u prvom dijelu, da bi ipak poveli u 50. minuti lijepim slobodnjakom Kristijana Čavala, no od tog trenutka na terenu je igrao samo Hajduk.

Posljednjih pola sata utakmice najbolje je razdoblje igre Mišine momčadi otkad je preuzeo klub. Povezali su čitav niz prelijepih akcija, koje su na kraju okrunili s dva pogotka Mirka Oremuša, uz velike zasluge asistenata Gabrića i Rubila.

U posljednjim sekundama utakmice Slavenovi igrači pogodili su prečku iz velike blizine nakon prekida, i tako je Miše došao do još jedne pobjedu, uz ponešto sreće, ali i najbolju igru Hajdukovih igrača ove sezone.

Na vrhu HNL-a i dalje je Dinamo, koji se u 15. kolu dosta mučio sa Zadrom, ali nije dopustio iznenađenje. Za petama im je Hajduk, s bodom zaostatka, dok su svi ostali, uključujući Slaven, ispali iz borbe za naslov.

Slaven Belupo imat će u srijedu priliku za osvetu: igraju s Hajdukom u Koprivnici, a iz prve utakmice donose varljivih 0:0 iz Splita.

Tijek utakmice:

Kraj - Hajduk je došao do velike i zaslužene pobjede. Domaći su imali nekoliko stopostotnih prilika, ali Splićani su ipak odigrali izvrsno kad je bilo najvažnije i zasluženo nose bodove iz Koprivnice!

91. minuta - PREČKA za Slaven Belupo iz blizine!!! Nevjerojatno što su sad domači promašili u sudačkoj nadoknadi!!!

88. minuta - igra se umrtvila, domaći igrači više nemaju snage i Hajduk je sve bliži pobjedi

81. minuta - još jedna fenomenalna akcija za Hajduk, Kalinić se našao sam pred Rodićem, puca sa pet metara, ali Slavenov vratar izvrsno brani!

76. minuta - Šafarić opasno tuče iz slobodnjaka, Subašić odbija u korner!

70. minuta - gooooooooool za Hajduk!!! Opet Mirko Oremuš i opet sjajna akcija Hajduka. Rubil je bio asistent za drugi gol Splićana!

64. minuta - spekatakularan potez Kalinića!!! Savršeno primanje lopte, prevario je Rogulja, pucao iz okreta, ali pokraj gola!

62. minuta - jedan nekontrolirani centaršut završio je na vrhu prečke Subašića, no prave opasnosti zapravo nije bilo

58. minuta - gooooooool za Hajduk!!!! Oremuš je zabio glavom na asistenciju Drage Gabrića!!! Tri fenomenalne akcije Hajduka i evo konačno i izjednačenja!

56. minuta - nema pogotka! Hajduk je opet odigrao fantastično, po zemlji, na kraju Kalinić skreće loptu iz blizine ali ju braniči Slavena izbijaju sa same crte gola!

53. minuta - lijepa akcija Hajduka, koju Rubil udarcem sa 20 metara završava šutem iznad gola! Hajduk sad počinje igrati dobro

50. minuta - goooooooooool za Slaven!!! Kristijan Čaval iz slobodnog udarca!!! Fantastičan gol u Koprivnici! Miše je primio prvi gol otkad je trener Hajduka!

48. minuta - Srđan Andrić opasno puca, no lopta odlazi pokraj gola

46. minuta - počelo je drugo poluvrijeme. Nadajmo se da će biti dobro kao i prvo

Poluvrijeme - solidna igra obje ekipe u prvom poluvremenu. Slaven je bio bolja momčad, ali promašili su dvije velike prilike. Miše još uvijek nije primio gol kao trener Hajduka i pokušat će to održati i u nastavku...

44. minuta - Jajalo promašuje stopostotnu priliku!! Našao se sam na 5 metara i onda iz prve pogodio prečku. Jako skup promašaj za Slaven!!!

42. minuta - Bartolović izlazi iz igre već u prvom poluvremenu, ulazi Marijan Buljat

38. minuta - raspoloženi Kresinger prevario je Maloču, ovaj ga ruši s leđa i dobiva žuti karton

35. minuta - kakav promašaj Jurića! Idealnu loptu dobio je od Kresingera, našao se sam pred Subašićem, ali puca vrlo slabo pokraj gola!

30. minuta - Jajalo je dobro probio kroz sredinu, proigrao idealno Jurića ali on loše prima loptu i propada nova prilika za Slaven

22. minuta - fantastičan polulob Drage Gabrića završava na prečki! Najveća prilika na utakmici!

20. minuta - velika prilika za Purića. Našao se sam na desnom boku, malo unutar kaznenog prostora, no njegov šut odlazi pored stative

15. minuta - Ibričić puca preko gola

11. minuta - nakon kornera za Slaven, Andrić puca prema vlastitom golu, ali na njegovu sreću lopta prolazi pokraj vratnice

8. minuta - Kalinić se sjajno ogradio, primio loptu na prsa, puca iz okreza, no Rodić lako kroti loptu

6. minuta - Čaval ubacuje sa strane, Jurić puca glavom, ali Šubašić s lakoćom brani

1. minuta - utakmica je počela, Hajduk i Slaven u borbi za drugo mjesto na trenutnoj ljestvici...

Sastav Slavena: Rodić, Rogulj, Lapić, Purić, Čaval, Podrugač, Bilen, Šafarić, Jajalo, Jurić, Kresinger

Sastav Hajduka: Subašić, Buljat, Maloča, Rubil, Buljat, Skoko, Andrić, Gabrić, Bartolović, Ibričić, Kalinić