Rijeka porazila Modre i tako se osvetila za odgodu

U zaostaloj utakmici 12. kola 1. HNL Rijeka je na Kantridi pred 3500 tisuće najvjernijih navijača porazila Dinamo golom Anasa Sharbinija i tako dobila toliko traženu zadovoljštinu zbog, njima, sumnjive odgode.

Završena je sapunica oko odgode utakmice Rijeka - Dinamo. Rijeka je zasluženo naplatila toliko spominjanu odgodu koju su shvatili kao izravnu nepravdu prema svom klubu. Stvar je riješio kapetan Anas Sharbini golom u 17. minuti koji protiv Dinama nikad nije briljirao.

No stvar je zakuhao drugi kapetan, onaj gostujući. Igor Bišćan početnički je pogriješio u 11. minuti nakon čega je morao srušiti Novakovića koji se sjurio prema Butini. Zasluženi crveni karton dobio je na važnosti u spomenutoj 17. minuti, a kod gola je kumovala i loša intervencija Butine.

Dinamo je u krizi čiji gorak okus više ne može oprati ni demoliranje slabijih protivnika kao što je Croatia iz Sesveta. Slika Mamićevog nervoznog žvakanja u loži rekla je dosta toga. Hoće li održati obećanje i ostaviti Profesora na klupi unatoć porazu saznat ćemo uskoro. Hajduk je na samo bod zaostatka što definitivno neće donijeti mirnu zimsku stanku u Maksimiru.

S druge strane, Riječani su ovu pobjedu slavili više nego inače. Ne samo zato što je ostvarena protiv prvaka i starog rivala, već i što su unatoč lošoj formi uspjeli dobiti zadovoljštinu zbog odgode. Armada je bila humoristična pa je o svemu iznijela mišljenje bacanjem nekoliko stotina rola wc papira.

Dinamo priliku za popravni ima već u nedjelju kada na Maksimir stiže Zadar, a Rijeka može dodatno navući osmijeh na lica svojih navijača s nova tri boda koja se sad definitivno očekuju od utakmice na Kantridi protiv Croatije.

Tijek utakmice..

Kraj - Dinamo je izgubio utakmicu na Kantridi. Isključenje Bišćana pokazalo se kobnim za Ivankovićevu momčad. Rijeka je konačno prekinula crni niz i ovo je za njih vjerojatno početak uspona na ljestvici HNL-a.

89. - Sharbini promašuje veliki priliku za Rijeku! Matko ga je savršeno proigrao na 5 metara od gola Butine, ali Anas nije dobro zahvatio loptu

88. - požutio je i Sharbini, u utakmici koje se sve više zaoštrava

86. - Drpić dobiva žuti, nakon što je laktor udario u lice Pamića. Dinamovi igrači gube živce, jer novi poraz je sve bliže

83. - žuti karton za Sammira, koji je grubo startao na Fernandeza, nakon čega je bilo i malo naguravanja

80.  - Anas Sharbini puca preko gola. Deset minuta do kraja, Dinamo je pred porazom

74.  - Turkalj je gadno stradao. Mandžukić ga je pogodio kopačkom u glavu i kola Hitne pomoći odvezla su ga s terena. Zamijenio ga je Bodrušić

69.  - Mandžukić šalje loptu iznad gola na izvrsno ubacivanje Mikića! Velika prilika za Dinamo!

66. - Matko puca glavom, nakon dobrog prodora Novakovića, ali bezopasno. Lopta odlazi pokraj gola

56. - Mandžukiću je lopta prešla preko noge i skoro ulazi u riječki gol, ali Radman ju ipak izbija iznad prečke

55. - opet Butina u zadnji čas izbija loptu ispred Anasa Sharbinija

54. - izvrsno ubacivanje Sharbinija za Matka, ali Butina istrčava i odnosi loptu

50.  - Anas Sharbini puca s 20 metara nisko, ali Butina je napravom mjestu

47.- gol za Rijeku!! Ali ne, gol je poništen, jer je lopta Štroka iz kornera navodno prešla aut liniju prilikom nabacivanja

Poluvrijeme - Rijeka ide na odmor s prednošću 1:0 i igračem više. Fenomenalna situacija za domaće na Kantridi. Dinamo će u drugom poluvremenu morati odigrati puno bolje ako želi osvojiti bodove na ovom teškom gostovanju

44. - Drpić puca slobodni udarac s nekih 18 metara, iz vrlo opasne pozicije, ali Radman njegovu nisku loptu koja je prošla ispod živog zida vješto hvata u ruke

39. - Riječani su si skoro sami zabili gol. Povratna lopta prešla je preko noge Radmana, ali golman Rijeke uspio ju je dostići prije nego što je prešla gol crtu

35. - Pamić puca u blok, pa Dabac daleko iznad gola Dinama. Zagrepčani s igračem manje ne uspjevaju preuzeti inicijativu...

33. - Balaban je dobio žuti karton

25. - Mandžukić puca s 20 metara, neopasno

24 - Ibanez probija bok i puca iz daljine. Radman s lakoćom hvata loptu

20 - Matko je grubo startao na Ibaneza, a sudac Svilokos ga nije kaznio što je izazvalo reakciju Modre klupe

17.  - gol za Rijeku!!! 1:0!! Anas Sharbini vara neopreznog Butinu, kojem lopta upućena sa strane ulazi u bliži kut! Rijeka vodi! Teška situacija za Dinamo.

15. - izlazi ozlijeđeni Čagalj kod Rijeke, ulazi Turkalj

13. - spektakularna obrana Butine iz blizine! Sharbini je pucao slobodnjak, Butina odbio, a Novaković natrčao no Butina mu brani zicer s tri metra!

11. - Bišćan je dobio crveni karton! Izgubio je loptu kao zadnji igrač, napravio prekršaj i Dinamo ostaje s 10 igrača na terenu!

10.  - Balaban s 30 metara puca slobodan udarac, ali Radman s lakoćom kroti loptu. U sljedećoj akciji Mandžukić ubacuje iz auta za Balabana koji je ostao sam pred Radmanom, no puca preko gola! Prva velika prilika na utakmici

6. - Armada počinje s bacanjem toalet papira, iz protesta zbog crijevne viroze koja je odgodila ovaj dvoboj

5. - slobodan udarac za Dinamo Balaban loše ubacuje u kazneni prostor i propada prvo solidna prilika za goste

1. - utakmica je počela. Rijeka pred 3500 gledatelja traži bodove protiv vodeće ekipe lige. Ivankovića bi poraz na Kantridi mogao približiti izlaznim vratima Dinama

Sastav Rijeke: Radman, Budicin, Turkalj, Čagalj, Landeka, Štrok, Dabac, Novaković, An. Sharbini, Matko, Ah. Sharbini.

Sastav Dinama: Butina, Etto, Bišćan, Drpić, Ibanez, Badelj, Vrdoljak, Mikić, Mandžukić, Sammir, Balaban