Jurčiću trijumf u debiju

Sammir i Vrdoljak osigurali pobjedu u Gradskom vrtu

Novi trener Dinama Kruno Jurčić stigao je do sigurne pobjede na gostovanju u Gradskom vrtu. Golovima Sammira i Vrdoljaka Modri su slavili rezultatom 2:0 protiv Osijeka u 21. kolu HNL-a, i tako zadržali priključak za vodećim Hajdukom.

Pred čak 6 tisuća gledatelja u Osijeku Jurčićev Dinamo nije briljirao, ali je ipak s lakoćom došao do nova tri boda, u jednoj utakmici koja nije mogla zadovoljiti nogometne sladokusce, pogotovo ako su gledali sinoćnju utakmicu između Reala i Atletica.

Osijek nije igrao loše u prvom poluvremenu, imali su nekoliko prilika, no u 14. minuti Vida je nespretno napravio penal na Sammiru i tako Modrima omogućio dolazak do prednosti. Čvrsta i nimalo zanimljiva igra nastavila se sve do 72. minute, kada je Vrdoljak nakon kornera poduplao prednost gostujuće momčadi, da bi onda do kraja gledali pravu 'uspavanku', baš onako u stilu hrvatske nogometne lige.

Dvoboj u Gradskom vrtu svi ćemo zaboraviti već do sutra, a Dinamo je ovim trijumfom došao do važna tri boda, kojima je zadržao priključak za vodećim Hajdukom.

Splićani i dalje imaju dva boda prednosti, uoči posljednjeg kola drugog dijela prvenstva, nakon kojeg će pasti odluka tko će imati domaćinstvo u završnom kolu HNL-a. Hajduk u sljedećem ključnom kolu igra u gostima kod Cibalije, Dinamo doma dočekuje opasni Šibenik. Očekuju se pobjede obje ekipe, jer ostatak lige teško se može suprotstaviti vodećem dvojcu.

Tijek utakmice:

Kraj - Dinamo je došao do nove sigurne pobjede. U Gradskom vrtu golovima Sammira i Vrdoljaka Jurčić je stigao do trijumfa i tako debitirao na najboljim mogući način

84. minuta - iznimno dosadna završnica, i jedni i drugi jedva čekaju da završi utakmica

72. minuta - gol za Dinamo! Vrdoljak nakon kornera zabija odbijenu loptu i rješava utakmicu u Gradskom vrtu

53. minuta - još jedan očajan udarac, ovaj put Vrdoljaka. Dinamo zasad sigurno brani vodstvo iz prvog dijela

47. minuta - Hrnčevič otvara nastavak lošim udarcem preko gola

Poluvrijeme - Dinamo vodi u ne tako lošoj utakmici u Osijeku s minimalnih 1:0, zaslugom Sammira. U nastavku će domaći morati ozbiljno stisnuti ako žele doći do izjednačenja

43. minuta - Tomečak je prešao trojicu i izborio slobodan udarac u opasnoj zoni, od kojeg nije ništa ispalo, no mladi 19-godišnjak pokazuje veliki potencijal

34. minuta - Sivonjić je prošao, lopta se odbila do Mandžukića koji blokiran na 5 metara puca visoko iznad gola

31. minuta - Krnčević je izbaio iz igre Kovača, no njegovo ubacivanje Butina spremno hvata u ruke. Osijek opasan...

26. minuta - lijepa prilika za Osijek, Barišić se oslobodio i pucao, Butina brani. U sljedećoj akciji opet šansa za domaće, Barišić puca i pogađa stativu!

20. minuta - Hrnčević je pokušao isiliti penal za Osijek, ali dobio je samo za nagradu žuti karton

14. minuta - gol za Dinamo! Sammira je Vida krajnje nespretno srušio u kaznenom prostoru i onda je Brazilac sam sigurno izveo najstrožu kaznu

10. minuta - Sammir je fino probio stranu, ali loše ubacio

6. minuta - Osijek je dobro počeo utakmicu, dobro stoje na terenu i zasad su ravnopravni Dinamu

1. minuta - utakmica je počela, Jurčić i njegov Dinamo ganjaju pobjedu i priključak s Hajdukom

Sastav Osijeka: Marin Skender, Jurica Pranjić, Hrvoje Kurtović, Josip Knežević, Antonio Hrnčević, Goran Todorčev, Domagoj Vida, Josip Barišić, Srđan Vidaković, Ivo Smoje, Domagoj Pušić

Sastav Dinama: Tomislav Butina, Ivan Tomečak, Robert Kovač, Adrian Calello, Sammir, Mario Mandžukić, Mirko Hrgović, Miroslav Slepička, Ivica Vrdoljak, Igor Bišćan, Ilija Sivonjić