Subašić nesavladiv

Nogometaši Juventusa, Basela i Monaca plasirali su se u osminu finala Lige prvaka nakon utakmica zadnjeg, 6. kola nogometne Lige prvaka u skupinama A, B, C i D...

U skupini C u izravnom okršaju za osminu finala Monaco je kod kuće svladao Zenit s 2-0 i prošao dalje. Pogotke vrijedne prolaza za klub iz Kneževine postigli su Aymen Abdennour u 63. Fabinho u 89. minuti. Za Monaco je ponovno nesavladiv bio hrvatski vratar Danijel Subašić, koji je u šest utakmica primio samo jedan pogodak.

U drugom susretu skupine Benfica i Bayer Leverkusen su odigrali 0-0, pa je Monaco s gol-razlikom 4-1 prvi, a Bayer drugi u ovoj skupini.

U skupini A Juventus i Atletico Madrid su u Torinu odigrali 0-0 i to je rezultat koji je Juve odveo kao drugoplasiranog u osminu finala. Za Španjolce je Marijo Mandžukić odigrao cijelu utakmicu. U drugoj utakmici skupine Olympiakos je u Pireju pobijedio Malmö s 4-2 i natjecanje će nastaviti u Europskoj ligi.

U skupini D Arsenal je pobijedio u Istanbulu Galatasaray s 4-1, ali im to nije bilo dovoljno za prvo mjesto u skupini jer je Borussia osvojila bod protiv Anderlechta (1-1). "Topnici" su pitanje pobjednika riješili već u prvih 29 minuta kada su poveli s 3-0 pogocima Podolskog i dvaput Ramseya, a Nijemac je svoj drugi pogodak zabio u 90. minuti, dok je počasni gol za Turke zabio Sneijder (89).

Borussia se u Dortmundu mučila s Anderlechtom sve do 58. minute kada je zabio Immobile, a Belgijci su izjednačili preko Mitrovića. Borussia je zahvaljujući boljoj gol-razlici prva, a Arsenal drugi.

Nakon utorka je poznato 14 sudionika osmine finala Lige prvaka, a utakmice u srijedu će izlučiti i preostala dva putnika.

Liga prvaka, 6. kolo:

SKUPINA A

Juventus - Atletico Madrid 0-0

Olympiakos - Malmoe 4-2 (David Fuster 23, Alejandro Dominguez 63, Mitroglou 87, Ibrahim Afellay 90/ Simon Kroon 59, Markus Rosenberg 81)

SKUPINA C

Monaco - Zenit Sankt Peterburg 2-0 (Aymen Abdennour 63, Fabinho 89)

SKUPINA D

Borussia Dortmund - Anderlecht 1-1 (Ciro Immobile 58/ Aleksandar Mitrović 84)

Galatasaray - Arsenal 1-4 (Wesley Sneijder 89 /Lukas Podolski 3, 90, Aaron Ramsey 11, 29)