Niguez ubio nadu Lisicama

Atletico izdržao sve nalete Leicestera i prošao u polufinale

Klub koji je dvaput u protekle tri sezone igrao finale Lige prvaka plasirao se među četiri najbolje momčadi.

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka Leicester i Atletico Madrid su odigrali 1:1 te je Atletico s ukupniH 2:1 prošao dalje.

Pogodak je za domaće postigao Jamie Vardy (61), dok je strijelac za Atletico bio Saul Niguez (26).

Atletico je uspio doći do trećeg polufinala Lige prvaka u zadnje četiri godine, a europska bajka Leicestera je završila u četvrtfinalu. Pogodak Saula u 26. minuti otvorio je širom vrata polufinala za španjolski sastav, a Leicester ipak nije imao snage doći do potrebna tri gola za prolaz.

Prvu šansu na utakmici propustio je Japanac Okazaki čiji je šut s desetak metara otišao daleko. Dobar početak domaće momčadi "utišao" je Atletico pogotkom iz prve prilike u 26. minuti. Ubačaj Filipe Luisa s lijeve strane dočekao je glavom Saul Niguez i preciznim udarcem glavom pogodio sami donji desni kut vrata.

Trener Leicestera Craig Shakespeare odmah je drugo poluvrijeme počeo s dvije izmjene, a jedan od novih igrača, Benjamin Chilwell, u 50. minuti je čak dvaput pokušao ugroziti vrata Španjolaca. Izjednačenje je došlo u 61. minuti kada je blokiran pokušaj šuta Chilwella, a lopta se odbila do najboljeg strijelca engleskog prvaka Vardya koji zakucava loptu pod gredu. Leicester je nakon gola krenuo u sveopći napad, Ulloa i Vardy su propustili prilike, a u 76. minuti je Mahrez iz slobodnog udarca bio centimetrima udaljen od gola.

Video ----> LEICESTER CITY - ATLETICO MADRID 1:1

Pred 30.000 gledatelja na King Power stadionu sudio je Gianluca Rocchi iz Italije.

Strijelci: 0:1 Saul Niguez (26), 1:1 Vardy (61)

LEICESTER: Schmeichel - Simpson, Morgan (Amartey, 84), Benalouane (Chilwell,46), Fuchs - Ndidi, Drinkwater - Mahrez, Okazaki (Ulloa, 46), Albrighton - Vardy
ATLETICO MADRID: Oblak - Juanfran (Lucas, 56), Savić, Godin, Filipe Luis (Correa, 74)- Niguez, Gabi, Gimenez, Koke - Carrasco (Torres, 69), Griezmann