HNL: Hajduku minimalna pobjeda, golijada u Osijeku

Odigrano je sedam utakmica 10. kola Prve HNL. Osijek i Inter odigrali su ljepoticu kola, Hajduk je nastavio uspješan niz bez poraza, a Pjesnici su stigli do prvog boda u prvenstvu...

Podsjetimo se da je jučer zagrebačka Lokomotiva uvjerljivo slavila na gostovanju kod Međimurja. 'Lokosi' su pobijedili 3-0, a u prvom poluvremenu su strijelci bili iskusni Sopić i Bule, te početkom drugog dijela Puljić.

Rijeka je nastavila sa 100 postotnim učinkom od kada je na klupu sjeo Zoran Vulić. U Kranjčevićevoj je pokleknula Croatia iz Sesveta, iako su domaćini imali prednost od 1-0. Riječani su strpljivom igrom i borbenošću preokrenuli rezultat, a pobjedonosni pogodak je zabio Fernandez. I to pravi projektil.

U drugoj utakmici koja se igrala u 17.30, Zadar je u Stanovima došao do minimalne pobjede protiv Slaven Belupa i tako prekinuo mini-seriju Dalićevih igrača od tri utakmice bez poraza.

Štimčev Zagreb je konačno osvojio prvi bod u ovoj sezoni, a Pjesnici su remizirali na gostovanju kod Karlovca. Nije to bila posebno lijepa utakmica, ali jedni i drugi su htjeli sačuvati mrežu netaknutom, te ni jedan trener nije htio previše riskirati.

Utakmicu kola odigrali su Osijek i Inter u Gradskom vrtu. Stvarno pravi nogometni spektakl sa čak šest pogodaka. Koliko će biti zanimljivo, dalo se naslutiti već nakon 17 minuta, kada je rezultat bio 2-2. 'Div' iz predgrađa je vodio u dva navrata i činilo se da će Perkovićevi igrači uspjeti zadržati koncentraciju, ali Osječani su brzo preokrenuli.

Kasnije je malo stalo što se tiče pogodaka, no zato su sijevale šanse s jedne i druge strane, a na kraju su precizniji bili domaći igrači.

Hajduk je doputovao na Kantridu kao gost protiv Istre 1961. Bijeli su dobro otvorili utakmicu i lijepim pogotkom Vukušića, u 23. minuti, pokazali da su došli po sva tri boda. Međutim, poslije su promašili par izglednih prilika, da bi u drugom dijelu opasno visili. Istra je zaigrala puno kvalitetnije u nastavku i hrabro napala Splićane, ali nije bilo dovoljno koncentracije u završnici.

Na Šubićevcu su igrali drugi i četvrti na ljestvici, pa je ujedno to bio i derbi kola. No, utakmica je u prvih 45 minuta izgledala dosta siromašno. Obje momčadi su težile tome da ne prime pogodak i, ako se eventualno ukaže prilika, iskoriste svoju šansu preko kontri.

Sve do 62. minute rezultat i igra su bili identični, a onda se ukazao vinkovački napadač Malčić i u razmaku od pet minuta, dva puta matirao vratara Šibenika, što je ipak bilo previše za domaće igrače.

U nedjelju je na rasporedu posljednja utakmica kola između Dinama i Varteksa u Maksimiru...

>> HNL: Lokomotiva pregazila Međimurje u Čakovcu