HNL: Redžepi zabio za povijesnu pobjedu Karlovca!

Odigrane su gotovo sve utakmice 12. kola Prve HNL, a pobjedu kola ostvario je Karlovac...

Šibenik je odigrao još jednu veliku utakmicu i stigao do pobjede na gostovanju protiv Istre. Iako su početne minute bile u znaku domaćina, gosti su također mogli povesti, ali je dobro branio vratar Lisjak. No, igrači Elvisa Scorije prvi dolaze do pogotka nakon prekida u 37. minuti, a Roce je udarcem glavom pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

Par minuta kasnije Šibenčani već stižu do izjednačenja, a na odbijenu loptu poslije udarca Alispahića natrčava prvi topnik gostiju - Ermin Zec. U drugom dijelu gosti rade pritisak i na kraju uspijevaju preokrenuti. Nakon udarca iz kuta najviši u skoku bio je Budiša, koji je Šibeniku donio novu vrijednu pobjedu na gostovanju.

Miljenko Mumlek zabio je jubilarni 100. pogodak u Prvoj HNL, ali nažalost Varaždinaca, slavlje je pokvario Jasmin Agić koji je u 89. minuti zabio izjednačujući pogodak za Sesvećane. Varteks je u toj utakmici puno više izgubio, jer igrači Dražena Beseka imali su dva pogotka prednosti te su na kraju uzeli samo bod. A utakmica će ostati zapamćena po jubileju legendarnog Mumleka.

Pred Hajdukom su ponovno teški dani. Karlovac je uspio napraviti iznenađenje i nanijeti Bijelima drugi poraz u nizu. Uporni i borbeni domaćini uspjeli su realizirati Pamićeve ideje na terenu i čvrstom igrom doći do željenog rezultata. Reju definitivno čeka težak posao, jer nakon dva poraza Hajduk sljedeći susret igra protiv vodećeg Dinama. Domaći igrači napravili su veliki rezultat i odradili povijesnu utakmicu na najbolji mogući način.

Osječani su stigli do četvrte pobjede iznad tri pogotka u Gradskom vrtu, a nova 'žrtva' je bila momčad Lokomotive. Očito se previše osjetio izostanak dvojice najiskusnijih igrača Lokosa - Bulea i Sopića. Mladi igrači Osijeka potvrdili su da imaju talent, a trener Steinbrueckner kvalitetu s kojom uspijeva voditi nadarenu momčad bijelo-plavih. Utakmica je riješena pogotkom Nikšića u 67. minuti, a Lokomotiva je veći dio susreta bila bez izgleda za osvajanje bodova.

Do prvih bodova na klupi Međimurja došao je Srećko Bogdan, čija je momčad uvjerljivo nadigrala Štimčev Zagreb. Međimurje je odigralo tehnički i trkački odličnu utakmicu te je iznenadilo Pjesnike, koji su stigli u Čakovec puni optimizma nakon pobjede protiv Dinama.

Najbolji pojedinac susreta bio je Golubović koji je dva puta uspio matirati vratara Zagreba, a Piškor je u 84. minuti na trenutak smanjio vodstvo domaćina. No, pred kraj utakmice vidjeli smo još dva pogotka, prvo je za Međimurje zabio Kovač, a onda je Vugrinec samo ublažio poraz gostiju.

Jučer je bila odigrana prva utakmica 12. kola, u kojoj su se Farmaceuti uvjerljivom pobjedom protiv Intera počeli polako vraćati u formu. Slaven Belupo odigrao je vrlo dobru utakmicu, a susret je bio prepun pogodaka, njih čak sedam. Dalićevi igrači nisu ostavili previše izgleda Interu, koji je doživio i sedmi poraz u osam utakmica.

U Zadru su u 'malom' jadranskom derbiju remizirali Rijeka i Zadar, što je bilo i najzaslužnije s obzirom na prikazanu igru. Igrači Dalibora Zebića u nekoliko su navrata pokušavali povesti i krenuli su pritiskati obrani Riječana, ali nije više bilo promjene rezultata.

>> HNL: 'Farmaceuti' utrpali pet komada Interu

Odigrano u petak:

Slaven Belupo – Inter 5:2 (Delić 6, Maras 11, Posavec 62, Vručina 86, 87 / Grgurović 26, Batarelo 89)

Igra se danas:

Istra 1961 – Šibenik 1:2 (Roce 37 / Zec 42, Alispahić 78)
Croatia Sesvete – Varteks 2:2 (Pokrajčić 68, Agić 89 / Mujanović 55, Mumlek 60)
Karlovac – Hajduk 1:0 (Redžepi 71)
Međimurje – Zagreb 4:2 (Golubović 32, 66, Pintarić 79, Kovač 89 / Piškor 84, Vugrinec 90+2)
Osijek – Lokomotiva 3:0 (Knežević 23, Jugović 37, Nikšić 67)
Zadar – Rijeka 1:1 (Tadejević (o.g.) 50 / Đalović 17)