HNL: Hajduk s igračem manje osvojio bod

U posljednjem susretu devetog kola Prve HNL Hajduk i Cibalia su u Vinkovcima odigrali bez pogodaka...

Iako je utakmica podno Bosuta završila bez pogodaka, na terenu je bilo puno zanimljivije nego što to pokazuje rezultat. Hajduk je u Vinkovce stigao na prvo ozbiljnije iskušenje nakon ulaska u pozitivnu seriju, a na kraju je uspio osvojiti vrijedan bod.

Igrači Stanka Mršića bili su bliže pobjedi, ali i puno opasniji protivnik, pogotovo u prvom dijelu. No, svemu je prethodio neoprezan potez kapetana Bijelih - Josipa Skoke. Jednim nesmotrenim potezom u 20. minuti susreta zaradio je izravni crveni karton i tako doveo svoje suigrače u nezgodnu situaciju.

Nebesko-plavi su se tada razigrali i do isteka prvih 45 minuta pogodak je visio u zraku. Ali par odličnih intervencija Subašića i dekoncentracija vinkovačkih napadača, razlog su što nismo vidjeli pogodak.

U nastavku su Bijeli posložili redove i dobro stajali na terenu, dok je Cibalia i dalje težila vodstvu. Reja je kasnije napravio izmjenu, a u igru ušao Tičinović, što se pokazalo mudrim potezom. Hajduk je postao nešto opasniji, te u zadnjih pet minuta dočekao šansu utakmice. Oremuš je probio po desnoj strani i izvrsno ubacio na pet metara za Ibričića, ali vratar Antolović je obranio udarac.

Ipak možemo reći da Hajduk treba biti zadovoljniji podjelom bodova, jer sačuvali su svoju mrežu netaknutom i uspjeli izbjeći poraz.

>> HNL: Dinamo jedva slavio protiv tvrde Lokomotive

>> HNL: Štimac opet neuspješan, Šibenik drugi!

Petak:
Zagreb – Šibenik 0:2

Subota:
Rijeka – Međimurje 4:0 (Matko 45', 53', Fernandez 62', 90')
Inter – C. Sesvete 1:2 (Gulić 67'/M. Bošnjak 3', Celiščak 50')
Lokomotiva – Dinamo 0:1 (Mandžukić 44')
S. Belupo – Osijek 5:2 (Posavec 14', Delić 36', Vojnović 44', Tepurić 80', 90'+3/Knežević 56', Hrnčević 86')
Zadar – Istra 1961 1:1 (Bilaver 75'/Šehić 28')
Varteks – Karlovac 0:1 (Tokić 90'+3)