Drugi poraz zaredom

Hajduk izgubio u Osijeku: Još jedna loša partija Splićana

Nakon poraza od Rijeke na Poljudu, Hajduk je izgubio u Osijeku 1:0 u 16. kolo HNL-a...

U utakmici 16. kola Prve HNL Osijek je na svom terenu pobijedio Hajduk sa 1-0 (1-0) i spriječio Splićane da se barem privremeno popnu na prvo mjesto prvoligaške ljestvice.

Osijek je zasluženo pobijedio Hajduk nakon puno bolje igre, posebno u prvom dijelu, u kojem su potpuno nadigrali Splićane. U 9. minuti Lovre Kalinić obranio je udarac s 11 metara kojeg je izveo Lesjak, a u 37. minuti branić Bilij sa gol-crte izbija loptu.

Svoju nadmoć Osijek je realizirao u 41. minuti kada je Tomislav Šarić iz kontranapada povratnu loptu poslao u mrežu. U prvom dijelu Hajduk nije uputio niti jedan udarac u okvir vrata Osijeka.

U drugom poluvremenu Balića je zamijenio napadač Anton Maglica koji u 61. minuti iz prve prave prilike za Hajduk udarcem glavom šalje loptu iznad grede. Trener Burić uveo je u igru još jednog napadača Bencuna i sve karte stavio na napad, ali mu ni to nije pomoglo, jer je samo Vlašić u 82. minuti uspio uputiti udrac kojeg je vratar domaćih Mikulić s lakoćom zaustavio.

Susret je odigran na stadionu Gradski vrt, a pred oko 2000 gledatelja sudio je Mlakar iz Zagreba.

Strijelac: 1-0 Šarić (41)

U 16. kolu Prve HNL dosad su odigrane dvije utakmice.