Bijeli bježe Modrima

Uzeli ponuđeno: Hajduk pobjegao Dinamu na plus dva

Hajduk je na Poljudu pobjedom nad Zagrebom pobjegao Dinamu i nadoknadio remi iz Vinkovaca. Naravno, sve uz veliku pomoć svog najvećeg rivala koji je prosuo bodove na svom terenu protiv Osijeka.

Splićani večeras nisu briljirali, no tri boda koja su osvojili važnija su od ljepote nogometne igre. Najbolje to zna Dinamo koji je danas izgubio dva boda na Maksimiru. Hajduk je pobijedio zahvaljujući golovima Kalinića s 11 metara u 45. minuti te Andrića u 54. minuti.

Ponovo su Bijeli promašivali, no kriza igre zasjenjena je vrijednom pobjedom koja je donijela tri velika boda. Mučio se Hajduk do prvog sučevog dodatka kada je Ibričić srušen u kaznenom prostoru. Do tada se Zagreb dobro držao i čak bio bolji na terenu, a i domaćin je u tome sudjelovao prepustivši gostima igru.

Ponovo će biti kontroverzi oko 11-erca dosuđenog za Hajduk. Jedna ruka Zagrebovog igrača povlačila je dres Ibričića, a druga je bila na njegovim leđima. Vidjet ćemo što će reći eksperti, no dojam je da je Ibričić iskoristio grešku protivnika i došao do lopte nakon čega je gurnut u skoku. No s druge strane, 11-erac je takav da sazivanje posebne press konferencije od strane najvećeg rivala ne bi začudilo, jer o sucima su nedavno pričali i na Poljudu.

Kalinić se tako novim golom s 11 metara probio na čelo ljestvice strijelaca. Sada ih ima 14, dok su Vručina i Zec stali na brojci 13.

Kraj..

89. minuta - Tičinović je morao van zbog ozljede.

79. minuta - Umjesto Gabrića ušao Oremuš. Torcida radi lijepu i kontroliranu bakljadu sa tzv. 'strobo bakljama'. Naravno uzrok nije ova izmjena...

78. minuta - Tičinović je povukao preko pola igrališta i onda pucao pored gola.

73. minuta - Miše malo zatvara igru. Umjesto Marijana ušao je Jurica Biljat. Hoće li Jurica zaraditi karton do kraja utakmice?

54. minuta - Gooool za Hajduk! Andrić za 2:0! Ono što je promašio Pandža pogodio je Andrić. Gabrić je izvrsno ubacio i kapetan ne promašuje glavom s pet metara.

Kalinić se novim golom probio sam na prvo mjesto najboljih topnika HNL-a. Sada ih ima 14, dok su Vručina i Zec na 13.

50. minuta - Pandža s pet metara promašuje zicer glavom. Vidi se da je bolji u izbijanju lopte glavom.

Počelo je drugih 45 minuta. 17-godišnji Tičinović ušao je umjesto Tomasova.

Kraj prvog dijela...

46. minuta - 11-erac za Hajduk! Goooool za Hajduk! Kalinić ponovo iz penala. Srušen je bio Ibričić, igrači Zagreba su se bunili, teško je procijeniti je li bio 11-erac, no ruke igrača Zagreba bile su na Ibričićevim leđima. Nakon ovoga ponovo će biti cirkusa po medijima.

45. minuta - Tomasov u sličnoj situaciji nije dobro primio loptu i još jedna prilika odlazi u nepovrat. Nevjerojatno je kako Tomasov lako dođe u šansu, no realizacija mu je očajna.

40. minuta -  Što je sada promašio Marin Tomasov. Kalinić je praktički slučajno asistirao, no Tomasov, kao i u Vinkovcima, promašuje sa svega nekoliko metara.

38. minuta - Vugrinec još jednom dobro puca iz slobodnjaka, no lopta odlazi iznad vrata Danijela Subašića.

36. minuta - Hajduk je u posljednje tri utakmice postigao svega dva gola. Čini se kako ni večeras neće biti efikasno.

33. minuta - Škorić se zaigrao, ali uspio je prodati fintu Kaliniću. Posjed lopte je 50:50, Hajduk sada pušta Zagrebu inicijativu.

28. minuta - Svi igrači Zagreba sada su bili iza lopte, a Andrić je imao loptu na 35 metara od gola gostiju. Šerić je srušen tri puta u tri minute.

23. minuta - S ovakvom igrom Hajduk će teško do pobjede večeras. Miše je sve nervozniji na klupi.

21. minuta - Zagreb igra sve bolje i opuštenije. Vugrinec je iz slobodnog udarca umalo svladao Subašića, no lopta odlazi tik pored vratnice.

18. minuta - Nakon dva uzastopna udarca iz kuta Škorić na koncu hvata loptu. Bila je ovo još jedna velika opasnost po vrata Zagreba, no Bijelima nedostaje malo koncentracije u završnici.

10. minuta - Hajduk se prekombinirao u 16-ercu gostiju nakon ubačaja Tomasova iz slobodnjaka. Minutu kasnije ponovo nesporazum domaćih igrača u Zagrebovom 16-ercu.

8. minuta - Škorić opet spašava Zagreb. Tomasov, Kalinić, Ibričić i Gabrić nisu uspjeli smiriti loptu. Propuštena je odlična prilika za Bijele.

4. minuta - Škorić je sada spasio Zagreb. Vratar gostiju uhvatio je ubacivanje Gabrića. Hajduk je krenuo u ofenzivu, kao i Torcida koja grmi sa sjevera.

2. minuta - Oslabljeni Zagreb umalo je poveo. Subašić je intervencijom spasio gol.

Na Poljudu se okupilo oko deset tisuća gledatelja. Očekivalo se možda više, no i ova brojka je za ostatak stadiona HNL-a nedostižna.

Hajduk: Subašić - M. Buljat, Vejić, Pandža, Šerić - Gabrić, Skoko, Andrić, Tomasov - Ibričić, Kalinić

Zagreb: Škorić, Mujdža, Mikulić, Ivanković, Pejić, Jurendić, Šovšić, Parlov, Špičić, Vugrinec, Krstanović