Gotal i Milevski sredili Puljane

U utakmici s čak osam pogodaka Hajduk je protiv Istre upisao tri boda

U susretima 19. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka pobijedili pulsku Istru 1961 s 5-3 u naefikasnijoj utakmici dosadašnjeg dijela sezone HNL-a, dok je Lokomotiva slavila u Osijeku s 2-0...

Gledatelji su na Poljudu vidjeli pravu golijadu i čak osam zgoditaka. U prvom poluvremenu Hajduk je s dva pogotka Sandra Gotala i zgoditkom Mije Caktaša iz penala vodio s 3-0 i činilo se da će bez poteškoća doći do pobjede. No, u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Dino Mikanović je zaradio crveni karton, a Dejan Radonjić iz kaznenog udarca smanjio na 3-1.

Radonjić je svojim drugim golom u 51. minuti učinio utakmicu krajnje neizvjesnom, Caktaš je iz novog penala povećao na 4-2, a Blagojević iz slobodnog udarca u 87. minuti opet doveo Istrane na samo jedan pogodak razlike. Konačan rezultat postavio je u 88. minuti Artjom Milevskij za kraj izvanredne nogometne predstave na Poljudu.

Lokomotiva se učvrstila na četvrtoj poziciji pobjedom u Osijeku (2-0). Prvi zgoditak je zabio Marić u 20. minuti, a nakon što su Osječani propustili veliki broje prilika za izjednačenje Kolar je u sudačkoj nadoknadi potvrdio pobjedu Zagrepčana.

Na ljestvici vodi Dinamo s 46 bodova, Rijeka je druga s 39, Hajduk ima 32, a Lokomotiva 28 bodova. Zadar je zadnji s 13 bodova, Osijek ima 15, a Istra 1961 je na 16 osvojenih bodova.

Prva HNL, rezultati:

Petak -

Zadar - Split 1-1 (Jure Jerbić 47/ Dražen Bagarić 90+1)

Subota -

Osijek - Lokomotiva 0-2 (Marić 20, Kolar 90+4)

Hajduk - Istra 1961 5-3 (Caktaš 30pen, 72pen, Gotal 33, 41, Milevskij 88/Radonjić 45+2 pen, 51, Blagojević 87)