Hajduk pobijedio Dinamo uz veliki bojkot navijača!

Hajduk je igrajući skoro cijelo drugo poluvrijeme s igračem manje uspio slaviti nad najvećim rivalom.

Igrači Hajduka potpuno su zasluženo slavili pred malobrojnim navijačima nakon jedne čudne utakmice proitv Dinama. Na Poljudu se okupilo svega nekoliko tisuća navijača, jer je skoro 10 tisuća Torcidaša utakmicu radi bojkota gledalo na Starom placu.

Domaćin je slavio s 2:1 čime je Modrima nanio treći poraz u posljednje četiri utakmice. Dinamo je tek na Maksimiru uspio igrati neriješeno s Cibalijom, no to ne umanjuje crni niz Jurčićeve momčadi. S druge strane, Reja može biti zadovoljan jer je njegova momčad pokazala veliko srce i pobijedila igrajući s igračem manje skoro cijelo drugo poluvrijeme.

U prvom smo dijelu gledali vrlo loš nogomet iz kojeg su se rodila dva pomalo slučajna pogotka. Hajduk je u drugih 45 minuta krenuo s još većim žarom što je urodilo novim pogotkom prilikom kojeg je Strinić igrao rukom. Pandža je uspio u istoj minuti ostaviti suigrače na cjedilu nakon dva potpuno nepotrebna žuta kartona.

Iako s igračem manje, Hajduk je mogao pobijediti i s većom razlikom da su Strinić i Ibričić zabili stopostotne šanse. Dinamo je imao svojih prijetnji, a najbliži izjednačenju bio je Morales koji je pogodio gredu iz slobodnog udarca. Modri su općenito pružili jednu vrlo slabu partiju i nastavili agoniju koja traje već četvrtu utakmicu zaredom.

Hajduk će ovom pobjedom izaći iz mini krize, no navijački bojkot bio je jasan. Oni žele promjene u klubu i ova pobjeda to neće zamaskirati. Bez Torcide derbi je bio okrnjen, no treba reći kako su navijači koji su bili na Poljudu odlično bodrili svoje ljubimce, osim u trenucima kada se primitivno hukalo Sammiru.

Tijek utakmice:

93'  - Sammir je dobio crveni karton zbog namjernog udaranja laktom u lice što su gledatelji popratili primitivnim hukanjem.

86' - Ibričić je sada promašio pobjedu. Butina je majstorski obranio jak udarac Ibričića koji opalio s 12-ak metara nakon povratne lopte odličnog Oremuša.

79' - Papadopoulos je mogao izjednačiti, ali je njegova lopta završila na vrhu grede. Malobrojna splitska publika dosta je glasna, mora se priznati. Na istoku je istaknut transparent 'Izdaja! Ne damo more!' koji se odnosi na pregovore sa Slovenijom.

77' - Ibričić je umalo zabio Butini, no od svega tek korner.

68' - Subašić je sada spasio domaćina i ispucao loptu prije Dinamova napadača Papadopoulusa.

65' - za rubriku vjerovali ili ne. Strinić je išao na jedan na jedan s Butinom i promašio cijeli gol.

57' - Morales je iz slobodnjaka pogodio gredu. Dinamo uvodi Papadopoulosa...

56' - Pandža je sada u istoj minuti dobio dva žuta kartona i zaradio isključenje. Prvi put zbog lakta, a drugi put zbog igranja džonom. Stvarno to treba znati. Hajduk će skoro cijelo drugo poluvrijeme igrati s igračem manje.

49' - Slepička je grubo startao na Andrića. U punom trku mu je stao na butinu. Skoro je izbila masovna tučnjava..

48' - Goooooool! Hajduk vodi 2:1 nakon pogotka Strinića! Butina bijesni na obranu jer je obranio jednom Striniću koji je tek iz drugog pokušaja zabio. Ovo malo publike što ima sad je ekplodiralo od veselja. Čini se kako je Strinić pri prihvaćanju lopte igrao i rukom.

Kraj prvih 45 minuta. Hajduk je u prvom dijelu utakmice bio malo bolji, no kakva posjeta na tribinama takva i igra. Dinamo nije uspostavio igru, nije ni domaćin, no ipak su Splićani više željeli doći do gola. Na kraju su pala dva pogotka gotovo iz ničeg i tako malo zamaskirali lošu predstavu jednih i drugih.

45' - Goooooool! Sivonjić je izjednačio na 1:1 samo minutu kasnije! Lopta se odbila od Andrića i Sivonjić je zakucao loptu pored nemoćnog Subašića.

44' - Goooooool! Hajduk vodi 1:0 autogolom Dejana Lovrena! Lovren je jedan ubačaj sa strane ubacio u vlastitu mrežu glavom.

35' - Na terenu baš ništa zanimljivo, osim što je počela lagana nervozica među igračima. Ima sad tu oštrih startova, ležanja po terenu i 'vijećanja' oko igrača koji se valja. Zasad jedina karakteristika derija...

18' - Oremuš zadaje probleme Dinamovoj obrani. Butina mu je obranio jedan udarac s desne strane, no pokušao je ponovo i umalo je Lovren zabio Butini.

12' - prvu veliku šansu propustio je Hajduk. Strinića je lijepo Ibričić uposlio na lijevoj strani gostujućeg 16-erca, no Butina je obranio njegov udarac. Bila je to stopostotna šansa, jer je Strinić mogao neometano pucati.

8' - Andrić je u jednom sudaru neugodno laktom pogodio Vrdoljaka u lice. Zasad bez prevelikih prilika.

1' - Torcidin bojkot je uspio. Na Poljudu se okupilo svega 3 tisuće gledatelja. Zanimljivo je kako se ti malobrojni navijači bore glasnicama s BBB-ima kojih nije došlo previše.

Na Poljudu se u sablasnoj atmosferi sastaju dva naša najveća nogometna kluba. Torcide nema, a bojkot je sudeći po posjeti prihvatio i velik broj drugih navijača. Dinamu nedostaje Mandžukić zbog ozljede, a Hajduku Anas Sharbini zbog kartona.

Sastavi:

Hajduk: Subašić - Maloča, Vejić, Pandža - Oremuš, Skoko, Andrić, Strinić, Cernat - Ibričić, Paraiba

Dinamo: Butina - Etto, Kovač, Lovren, Cufre - Badelj, Vrdoljak, Morales, Sammir  - Slepička, Sivonjić