Rubin i Dinamo odigrali su 0:0 u 5. kolu skupine F Lige prvaka, i tako i jedni i drugi smanjili svoje izglede za prolazak u osminu finala...

Rubin nije uspio pobjedom na domaćem terenu povećati pritisak na europske velikane Barcelonu i Inter. U 5. kolu odigrala je momčad iz Kazana 0:0 s ukrajinskim Dinamom iz Kijeva, a taj rezultat niti jednima ni drugima previše ne odgovara.

Utakmicu su obilježili izuzetno teški uvjeti za igru. Snijeg, jaki vjetar i velika hladnoća otežavali su posao nogometašima, pa iako su obje momčadi igrale potpuno otvoreno, nije bilo lako 'spojiti' nekoliko točnih dodavanja i doći do prilike za pogodak.

U prvom poluvremenu Dinamo je bolje stajao na terenu, ali Ukrajinci nisu bili u stanju stvoriti konkretnu šansu. Domaći su svoju priliku dočekali u 44. minuti, kada je Dominguez izveo savršene škarice i silovito tukao u donji lijevi kut Šovkovskog, ali ovaj mu je čudesno obranio!

Na početku drugog dijela uvjeti za igru još su postali teži. Vjetar je pojačao, snijeg počeo jače padati, teren se još i dobro držao u tim uvjetima.

U 51. minuti Jarmolenko je trebao dovesti goste u vodstvo, ali nije uspio zabiti nakon što je izašao pred Rižikova. U 67. minuti Ševčenko je bio sam na šutu s 16 metara ali pucao slabo. Još su imali dvije dobre prilike Milevski i Ševčenko za Dinamo, no Rižikov je sjajno branio i time donio bod Rusima.

U drugom poluvremenu Rubin Kazan je bio manje-više bezopasan, tek je jednom zaprijetio u sudačkoj nadoknadi, što je bilo nedovoljno za pobjedu koja bi im osigurala europsko proljeće. Očito je slavlje za vikend, zbog obrane naslova prvaka Rusije, 'otežalo noge' igračima Rubina.

Na tablici skupine F ovim remijem Rubin se izjednačio s Interom na vrhu, a Dinamo s Barcelonom na trećem mjestu, no s utakmicom više u odnosu na velikane. Podsjetimo, u zadnjem kolu Rubin ide na San Siro, Dinamo doma dočekuje Guardioline zvijezde...