Pobjeda gorkog okusa

Mandžukićeva ozljeda pokvarila trijumf Dinama

U derbiju 20. kola HNL-a Dinamo je stigao do minimalne pobjede nad Slaven Belupom zahvaljujući golu Sammira u 18. minuti, no trenera Vlaka sigurno zabrinjava ozljeda Marija Mandžukića, koji je nakon grubog starta Rogulja iznesen s terena.

Dinamo i Hajduk nastavljaju 'mrtvu trku' za naslov prvaka. U 20. kolu još jednom su pokazali koliko su bolji od svih ostalih u HNL-a, i ne bi nas iznenadilo čak ni da obje ekipe dobiju sve svoje utakmice do posljednjeg kola i međusobnog dvoboja.

Vlakova momčad dominirala je protiv Slaven Belupa. Stvorili su Modri nekoliko izvrsnih prilika tijekom utakmice, a u 18. minuti jednu takvu pretvorio je Sammir u pobjednički pogodak, na asistenciju Tomečaka, a njih dvojica su bili i najbolji igrači ove večeri.

Slaven je izgubio korak s vodećim ekipama lige, o čemu svjedoči i ova utakmica u kojoj nisu stvorili gotovo niti jednu pravu priliku. Tek je dvaput Jajalo zaprijetio udarcima iz daljine, što nije dovoljno dobro za momčad koja ima čak i europske ambicije.

Nažalost, utakmicu je obilježio jedan divljački start Slavenog Rogulja, koji je džonom ušao u potkoljenicu Mandžukića i zbog toga dobio izravni crveni karton, dok je napadač Dinama iznesen s terena.

Dinamo je tako skupo platio tri boda protiv Slaven Belupao, no trener Vlak može biti zadovoljan što je njegova momčad zadržala priključak za najvećim rivalom, a već u sljedećem kolu protiv Osijeka u gostima čeka Modre novi veliki izazov.

Tijek utakmice:

Kraj - Dinamo je upisao važne bodove protiv Slavena, ali i ostao bez Mandžukića koji je iznesen s terena na nosilima. Nastavlja se mrtva trka vodećih u HNL-u...

88. minuta - Mandžukić je iznesen sa stadiona. Riječ je čini se o vrlo ozbiljnoj ozljedi

84. minuta -Rogulj dobiva crveni karton nakon žestokog starta na potkoljenicu Mandžukića, koji je ostao ležati na podu i ne izgleda dobro

75. minuta - Jajalo je silovito opalio s dvadesetak metara ali Butina brani

71. minuta - Jurić je prošao kao brzi vlak protiv dvojice Dinamovaca na desnom boku, ubacio u sredinu, lopta je došla do Posavca koji puca slabo

68. minuta - Sammir završava prekrasnu akciju asistencijom za Šokotu, ali ovaj je opet prekratak a samo je trebao s metra udaljenosti ugurati loptu u mrežu

64. minuta - Šafarić nabacio, Lapić pucao glavom, ali daleko pokraj gola. Slaven Belupo ne djeluje moćno

58. minuta - Bišćan glavom promašuje vrlo dobru priliku. Rodić je odletio u prazno

55. minuta - Sammir je opet odlično probio stranu, ubacio za Šokotu no on ostaje pola koraka prekratak u mat poziciji i puca preko gola!

46. minuta - počelo je drugo poluvrijeme, Dinamo brani minimalnu prednost...

Poluvrijeme - Dinamo zasluženo vodi pogotkom Sammira nakon izvrsnog ubacivanja Tomečaka. Modri su bolja momčad na terenu i još jedan pogodak u Rodićevoj mreži odlučio bi utakmicu, no zasad je Slaven još uvijek u igri, barem teoretski...

34. minuta - sjajno proigravanje Callela za Šokotu, koji bi izbio sam pred Rodića da je uspio primiti loptu kako treba..samo korner, braniči su ga dostigli.

30. minuta - Sammir je sjajno probio stranu, no idealno ubacivanje Mandžukiuć upropaštava promašivanjem lopte

20. minuta - Jajalo! Brza kontra Slavena, no završni udarac prohujao je pokraj Butininog gola

18. minuta - gol za Dinamo! Sammir je zabio fenomenalno glavom nakon asistencije Tomečaka s desnog boka. Izvrstan pogodak za Modre, i vidjet ćemo kako će se sada razvijati utakmica

15. minuta - Slaven je uspio uspostaviti ravnotežu na terenu i Dinamo već dugo nije stvorio ozbiljnu priliku

8. minuta -stopostotna prilika Šokote! Izašao je sam pred Rodića ali ovaj mu brani zicer!

6. minuta - Mandžukić promašuje glavom izvrsnu priliku s tri metra, lopta odlazi pokraj vratnice

3. minuta - izvrsna akcija Dinama, Sammir je probio bok no njegov ubačaj bio je doista katastrofalan

1. minuta - počeo je dvoboj na Maksimiru, Dinamo lovi pobjedu i priključak za Hajdukom

Sastav Dinama: Tomislav Butina, Ivan Tomečak, Robert Kovač, Adrian Calello, Sammir, Milan Badelj, Mario Mandžukić, Mirko Hrgović, Ivica Vrdoljak, Igor Bišćan, Tomo Šokota

Sastav Slaven Belupa: Silvio Rodić, Kaja Rogulj, Dalibor Poldrugač, Nikola Šafarić, Mario Bilen, Bojan Vručina, Stipe Lapić, Mato Jajalo, Mario Jurić, Niverge Nynkeu, Nicolas, Alen Maras