Ukrajina uzela bod u Minsku i dovela se u tešku situaciju

Izuzetno bitnu utakmicu, s početkom u 19 sati, u našoj skupini 6 igraju Bjelorusija i Ukrajina u Minsku, a sve osim pobjede gostiju išlo bi na ruku našoj reprezentaciji...

Ukrajina nije uspjela pobijediti u Minsku. Nije niti izgubila pa je tako 'loptica' prešla na hrvatsku stranu. No, sada je sigurno: bez pobjede u sljedećem kolu kod kuće protiv moćne Engleske Mihajličenkova momčad ne može u dodatne kvalifikacije, a to nije nimalo lako ostvariti.

U prvom poluvremenu obe su momčadi igrale napadački, no golovi nisu pali. Istakao se vratar Bjelorusa Ževnov koji je skinuo strašnu šansu Ševčenku nakon kornera. U drugom poluvremenu rastrčani Bjelorusi su pritisli goste, Kornilenko je pogodio gredu ali unatoč ofenzivnim aspiracijama obje momčadi dvoboj je završio 0:0.

U sljedećem kolu 'biti ili nebiti' za Ukrajinu: pobjeda protiv Engleza vodi ih dalje, sve drugo znači oproštaj s SP-a...

Sastav Bjelorusije: Ževnov - Jurevich, Sosnovski, Plaskonny, Shitau - Hleb, Kalačev, Kulčy, Omeljančuk - Kornileko, Kutuzov

Sastav Ukrajine: Pjatov - Mandžuk, Kučer, Čigrinski, Kobin - Husjev, Timoščuk, Gaj, Jarmolenko - Milevski, Ševčenko