Ukrajinci bolji od Slovaka na Cipru

Naši protivnici u skupini za kvalifikacije za SP, reprezentacija Ukrajine pobijedila je Slovačku 3:2 u polufinalnom susretu turnira na Cipru i za naslov pobjednika borit će se protiv Srbije koja je bila bolja od domaćina 2:0.

U zanimljivom susretu Slovačka je dva puta dostizala ukrajinsku prednost, no nije uspjela i treći put. Pobjednika je odlučio pogotka Milevskog iz jedanaesterca u 81. minuti, a pogotke za Ukrajinu postigli su i Valjaev u devetoj, te Evgeni Seleznjov u 47. minuti utakmice. Strijelci za Slovačku bili su Robert Vittek (41) i Marek Hamsik (69).

Ukrajina je nastupila bez svog najboljeg igrača Andrija Ševčenka koji još nije posve spreman, a na Cipar nisu doputovali niti Stanislav Bohuš, Oleksandr Kučer i Hrihori Jarmaš.

U drugom susretu Srbija je golovima Milana Jovanovića (25) i Danka Lazovića (42) pobijedila Cipar.