Ukiću osam koševa i 10 asistencija u pobjedi Toronta

Tek treći put ove sezone Toronto je uspio spojiti tri pobjede, a posljednja žrtva Raptorsa bila je Oklahoma City 112:96. Dojmljivu partiju pružio je i naš Roko Leni Ukić koji je za 22 minute ubacio osam koševa uz šut 4-9, te upisao deset asistencija.

Momčad u čijim redovima igra hrvatski košarkaš tri pobjede je nanizala na startu sezone, te koncem siječnja. S ukupnim skorom 27-45 Toronto drži 14. poziciju na Istoku NBA lige i daleko je od plasmana u doigravanje. U susretu protiv Oklahome najbolji su bili Chris Bosh (21 koš, 13 skokova) i Shawn Marion (20 koševa, 11 skokova), a dojmljivu partiju pružio je i Ukić koji je za 22 minute ubacio osam koševa, šut 4-9, te upisao 10 asistencija.

U gostujućim redovima, koji drže 11. poziciju na Zapadu (20-52), istaknuli su se Nick Collison (21 koš i 7 skokova) i Kevin Durant (18 koševa).

Pobjede su upisali i vodeće momčadi Istoka i Zapada, Boston i Los Angeles Lakersi. Aktualni prvaci Celticsi su na gostovanju slavili protiv Atlante 99:92, dok su Lakersi također na gostovanju porazili New Jersey 103:95.

Boston su do 55. pobjede sezone uz 19 poraza predvodili Ray Allen (22 koša), Glen Davis (19 koševa, 12 sokova) i Paul Pierce (21 koš), dok su kod domaćina najbolji bili Josh Smith (22 koša i 11 skokova) i Mike Bibby (19 koševa).

Lakersi su slavili u IZOD Centru unatoč očajnoj večeri njihova najboljeg igrača Kobe Bryanta. Prva zvijezda Lakersa je ubacila svega 14 koševa uz šut 5-19. No, briljirao je Pau Gasol sa 36 koševa, 11 skokova i 7 asistencija, Derek Fisher je dodao 18, a Lamar Odom 12 koševa za 58. pobjedu sezone uz 14 poraza. Prvi strijelci Netsa bili su Vince Carter (20) i Jarvis Hayes (19).